Cena:

Pixel 5 v testu odolnosti. Hledání kovu na zádech způsobilo výbuch baterie

jerryrig 2

Letošní Pixely jsou poněkud jiné než v minulých letech. Google se do nich nesnažil nacpat maximální možnou výbavu, namísto toho použil komponenty, které mu umožnily snížit prodejní cenu. Nešetřilo se ale na konstrukci, která je z velké části kovová, což by mohlo znamenat perfektní odolnost. Nebo ne? Na tuto otázku hledal odpověď youtuber Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything.

Is the Google Pixel 5 Really made of Metal? - Durability Test!

Pixel 5: nesnažte se odstranit plastový povlak

Zatímco drtivá většina videí JerryRigEverything má podobný scénář i výsledek, test Pixelu 5 se vyvíjel poněkud odlišně. Hlavním důvodem je tělo telefonu, o kterém Google tvrdí, že je kovové, ale jak záda, tak boky jsou evidentně z plastu (respektive z biopryskyřice). Toto zjištění není nic nového, ovšem jak ukazuje video, vrstva plastu je poměrně silná a trvalo nějakou chvíli, než se nožem podařilo na stranách odhalit kovový rámeček. Vrtání nožem do zad už tak úspěšné nebylo. Ve snaze odhalit kovový plát zad narušený otvorem pro cívku bezdrátového nabíjení se hlavnímu protagonistovi videa podařilo nešťastně najít nechráněné místo a propíchnout baterii.

jerryrig 1

Odstranit plastovou krustu telefonu se nepodařilo ani po acetonové lázni, takže nastoupilo opět postupné oloupávání nožem. Úspěch se nakonec dostavil – Google Pixel 5 je skutečně pod plastovou skořápkou kovový. Ovšem jak autor videa dodává, telefon je kovový asi tak, jako je jeho tělo „vyrobeno“ z kostí. Google by měl trochu pozměnit popis konstrukce na svých stránkách, navenek je totiž kovové pouze zapínací tlačítko. Tak jako tak je Pixel 5 poměrně pevný kus telefonu, byť při pokusu o zlomení došlo k částečnému oddělení displeje od těla.

Pixel 5 Teardown - ITS ALIVE! (kinda...)

Jak poté odhalila rozborka, je to dáno tím, že displej je k tělu pouze nalepený a nepřidržují jej žádné šrouby (dokonce ani propojovací kabel). Výměna svépomocí by tak měla být velmi snadná, i když s voděodolností bych následně raději nepočítal. Ochrana displeje je standardní, poškrábe se stejně jako u jakéhokoliv jiného telefonu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.