Domů » Bleskovky » Pixel 5 v testu odolnosti. Hledání kovu na zádech způsobilo výbuch baterie

Pixel 5 v testu odolnosti. Hledání kovu na zádech způsobilo výbuch baterie

Letošní Pixely jsou poněkud jiné než v minulých letech. Google se do nich nesnažil nacpat maximální možnou výbavu, namísto toho použil komponenty, které mu umožnily snížit prodejní cenu. Nešetřilo se ale na konstrukci, která je z velké části kovová, což by mohlo znamenat perfektní odolnost. Nebo ne? Na tuto otázku hledal odpověď youtuber Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything.

Is the Google Pixel 5 Really made of Metal? - Durability Test!

Pixel 5: nesnažte se odstranit plastový povlak

Zatímco drtivá většina videí JerryRigEverything má podobný scénář i výsledek, test Pixelu 5 se vyvíjel poněkud odlišně. Hlavním důvodem je tělo telefonu, o kterém Google tvrdí, že je kovové, ale jak záda, tak boky jsou evidentně z plastu (respektive z biopryskyřice). Toto zjištění není nic nového, ovšem jak ukazuje video, vrstva plastu je poměrně silná a trvalo nějakou chvíli, než se nožem podařilo na stranách odhalit kovový rámeček. Vrtání nožem do zad už tak úspěšné nebylo. Ve snaze odhalit kovový plát zad narušený otvorem pro cívku bezdrátového nabíjení se hlavnímu protagonistovi videa podařilo nešťastně najít nechráněné místo a propíchnout baterii.

jerryrig 1

Odstranit plastovou krustu telefonu se nepodařilo ani po acetonové lázni, takže nastoupilo opět postupné oloupávání nožem. Úspěch se nakonec dostavil – Google Pixel 5 je skutečně pod plastovou skořápkou kovový. Ovšem jak autor videa dodává, telefon je kovový asi tak, jako je jeho tělo „vyrobeno“ z kostí. Google by měl trochu pozměnit popis konstrukce na svých stránkách, navenek je totiž kovové pouze zapínací tlačítko. Tak jako tak je Pixel 5 poměrně pevný kus telefonu, byť při pokusu o zlomení došlo k částečnému oddělení displeje od těla.

Pixel 5 Teardown - ITS ALIVE! (kinda...)

Jak poté odhalila rozborka, je to dáno tím, že displej je k tělu pouze nalepený a nepřidržují jej žádné šrouby (dokonce ani propojovací kabel). Výměna svépomocí by tak měla být velmi snadná, i když s voděodolností bych následně raději nepočítal. Ochrana displeje je standardní, poškrábe se stejně jako u jakéhokoliv jiného telefonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Tak to je docela velký fail. Zlatý iPhone.

 2. Pixel by měla být výstavní skříň Google a přitom je to každý rok to nejhorší a na bázi hračky z vietnamské tržnice. Jediné co lze ocenit je matové tělo.

  • Jj, hodně mi to připomnělo polykarbonátové Lumie, pamatuješ, jak si řikal, že to neni plast, že to je polykarbonát, tak ty… Hodně podobný design. I to má tu vrchni laminátovou vrstvu co se tak loupala.

  • Takže Jirka konečně přiznal po letech, že Lumie byly hračky z vietnamské tržnice? Bravo, třeba mu po dalších 10 letech dojde, že Samsung jsou hračky z vietnamské tržnice. Holt někomu to trvá dýl.

  • Jj, u Lumií byl ten materál fakt dobrý, byl to polykarbonát.
   Polykarbonát je skupina termoplastických polymerů obsahujících ve svých strukturách uhličitanové skupiny.
   Lumie to měli jeste vyztuzene zevnitr kostrou, coz tady bude neco podobného.
   Vynikající materiál, pevný a téměř nepoškrabatelný.
   Doma mám ještě pár kousků s tímto a je to jak právě vybalené.
   Hlavně ten mat a žádná lesklá záda, skla apod nesmysly.

  • Lumii stále mám a je jako nová. Polykarbonátů je spousta druhů, a tento se opravdu povedl. Jinak ty jeho videa jsou o ničem, a nechápu vás, že to řešíte. Ostatně o konstrukci tohoto Pixelu se ví od začátku, takže je to fakt debil, že vrtal v místě kde je cívka. A poučovat výrobce, je k smíchu. Např. většina kvalitních zrcadlovek uvádí jako materiál tělo z magnezia, přestože jsou pokryta právě odolným polykarbonátem. Jsou totiž určena k tvrdé profesionální práci. No nic, chodím se sem bavit, jak se neustále dohadujete jak ve školce, protože občas se i něco dozvím nového.

  • „Polykarbonát je skupina termoplastických polymerů obsahujících ve svých strukturách uhličitanové skupiny.“

   aka plast, ale jo ma to fancy odbornej nazev, tak to musi bejt super.

 3. Ve světě, ve kterém může Sencor v reklamě inzerovat, že jeho kuchyňský robot je celokovový, což prokazatelné není, je bohužel asi možné i toto.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).