Domů » Bleskovky » Pixel 6 a 6 Pro odhalují svoji výbavu. Dostanou procesor od Googlu a sympaticky dlouhou podporu

Pixel 6 a 6 Pro odhalují svoji výbavu. Dostanou procesor od Googlu a sympaticky dlouhou podporu

Smartphony Google Pixel nikdy nebyly masovou záležitostí, ale spíše okrajovkou pro fanoušky operačního systému Android. Konkurence zvládá stavět papírově i designově lepší zařízení, ovšem nenabídne takové souznění hardwaru, softwaru a umělé inteligence. U letošních Pixelů navíc Google přihodí zajímavý design a působivou výbavu, což by mohlo nalákat další potenciální zákazníky.

Pixel 6 a 6 Pro 1
Google Pixel 6 a 6 Pro

Letošní Pixely jsme již měli možnost spatřit na neoficiálních renderech, které nechal vyhotovit uznávaný informátor Jon Prosser. Ten se nyní dostal i ke kompletnímu soupisu parametrů, takže si můžeme projít jejich výbavu.

Pixel 6: vlajková loď bez dalekohledu

Začněme nejprve menším Pixelem 6. Ten bude vybaven 6,4“ AMOLED displejem, do kterého bude integrovaná čtečka otisků prstů a výřez pro 8Mpx selfie kameru nahoře uprostřed. Zobrazovač bude plochý a zaujme příjemně tenkými okolními rámečky. Na zadní straně najdeme neotřele vypadající fotomodul táhnoucí se přes celou šířku zařízení. Obsahovat bude pouze dvě čočky fotoaparátu – hlavní 50Mpx kamerku a 12Mpx širokáč. Na teleobjektiv bohužel místo nezbylo.

Pixel 6 5

Pravděpodobně nejzajímavější je volba procesoru; Google se loni odklonil od vlajkových čipsetů ke střední třídě od Qualcommu, letos ale má nasadit čipset vlastního návrhu. Zatím však nevíme, do jaké bude spadat kategorie. Každopádně u menšího Pixelu má být spárovaný s 8 GB RAM a interním úložištěm s kapacitou 128 nebo 256 GB. Posledním známým údajem je kapacita akumulátoru, která má činit 4614 mAh.

Pixel 6 Pro: větší displej a kamera navíc

Větší Pixel 6 Pro bude z velké části podobný svému menšímu sourozenci, vsadí ale na rozměrnější 6,71“ Plastic OLED displej. Díky větším rozměrům se do telefonu vejde i větší akumulátor, konkrétně s kapacitou 5000 mAh.

Google Pixel 6 Pro 6

Sestava fotoaparátů bude stejná jako u menšího modelu, pouze zadní dvojici doplní ještě 48Mpx teleobjektiv. Čipset od Googlu bude rovněž totožný, na výběr však budou jiné paměťové varianty – kapacita RAM bude 12 GB, úložiště si pak budete moci vybrat mezi 128, 256 a 512 GB.

5 let softwarových updatů

Oba Pixely budou podporovat sítě Wi-Fi 6E a 5G a poběží na nich systém Android 12. Ten však nebude rozhodně posledním, podle Prossera se Google chystá navýšit softwarovou podporu minimálně na 5 let.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Jestli si správně pamatuji, při představování Pixelu 4 se Google vymezil proti používání většího displeje u výkonnějších variant, Pixely 4 a 4 XL měly stejný procesor i operační paměť.

    • A při zakládání společnosti měli heslo „Don’t be evil“ – časy se mění :)

    • Ono to vcelku je jedno protože přechodem z Nexus na Pixel a vymezení se proti iPhone vytvořili největší problém. Nez nejaka velikost a silnejsi slabsi SoC. Naopak příchodem větší menší a áčkové“lite“ verze se k Nexusu vrací a zlý jazykové tvrdi že prodej áckoveho pixelu je vetsi než „vlajkové“ lodi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).