Domů » Bleskovky » Pixel 5a bude voděodolný a dorazí ještě tento měsíc

Pixel 5a bude voděodolný a dorazí ještě tento měsíc

Google v tomto týdnu poodhalil vzhled a výbavu svých chystaných podzimních smartphonů Pixel 6 a 6 Pro, avšak ani slovem se nezmínil o Pixelu 5a. O něm se před několika měsíci spekulovalo, že byl zrušen, Google však tyto fámy hlasitě popřel. Podle spolehlivého informátora Jona Prossera by se jeho premiéra měla odehrát ještě v tomto měsíci, konkrétně 26. srpna. Ze stejného zdroje přichází i soupis nejdůležitějších parametrů.

Pixel 5a 2

Pixel 5a: vyšší výkon a podpora 5G

Pixel 5a půjde ve šlépějích předchozích „levných“ Pixelů, nebude se snažit zaujmout prémiovým designem, minimálními rámečky okolo displeje, ultrazvukovými čtečkami otisků prstů v displeji apod. Namísto toho vsadí na osvědčené karty – aby uživatelé dostali za rozumné peníze dobře fungující telefon střední třídy s čistým a dlouho udržovaným systémem.

Pixel 5a

Oproti minulé generaci dojde ke zlepšení na několika frontách. Telefon se například může těšit na podporu sítí 5G, které společně se slušným výkonem obstará čipset Qualcomm Snapdragon 765G, spárovaný se 6 GB RAM. Veškeré dění se bude odehrávat na 6,4“ displeji s vyšší obnovovací frekvencí 90 Hz, čtečku otisků prstů tradičně nenajdeme v displeji, ale na zádech. Telefon si ponechá sluchátkový konektor, který bude doprovázet USB-C pro nabíjení 4650mAh baterie. Bezdrátové nabíjení se bohužel konat nebude.

Voděodolnost ve střední třídě

Velkým esem v rukávu chystaného Pixelu bude zvýšená odolnost, telefon bude údajně splňovat krytí IP67. To je ve střední třídě vzácná položka, díky níž by nový Pixel mohl konkurovat například Samsungu Galaxy A52. Posledním známým údajem je černá barva, jinou variantu Google pravděpodobně zatím nechystá.

Omezená dostupnost

I když Pixel 5a vypadá alespoň na papíře nadějně, zřejmě bude problém se k němu dostat. Google jej totiž má v plánu prodávat pouze v USA a Japonsku, a to za 450 USD (asi 9 700 korun bez DPH). Omezenou dostupnost budou mít i podzimní vlajky Pixel 6 a 6 Pro, které podle stránek Googlu dorazí na méně trhů než loňská generace; v Evropě budou k mání pouze ve Francii a Německu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).