Domů » Bleskovky » Očekávaný Pixel 5a zrušen? Google bojuje s nedostatkem čipů

Očekávaný Pixel 5a zrušen? Google bojuje s nedostatkem čipů

Informátor Jon Prosser rozjel poměrně zajímavou diskuzi o chystaném smartphonu Google Pixel 5a. Ve svém tweetu prohlásil, že jej Google kvůli nedostatku čipů zrušil, a namísto něj bude v průběhu letošního roku prodávat loňské modely Pixel 4a a 4a 5G. Zprávu Jona Prossera převzala většina zahraničních médií včetně serveru 9to5google, kterému se ozval sám Google a jeho informaci dementoval. Ačkoliv…

Pixel 5a bude podporovat 5G, dorazí kdovíkdy a jeho dostupnost bude omezená

Mluvčí Google prozradil, že Pixel 5a 5G bude představen v obvyklém čase s tím, že v průběhu letošního roku bude dostupný v USA a v Japonsku. I když to Google přímo neřekl, je z jeho vyjádření patrné, že s nedostatkem komponent skutečně bojuje – smartphony Google Pixel jsou obvykle dostupné na výrazně větším počtu trhů.

pixel 5a 4

Google také nepřímo potvrdil, že letos nepřijde žádný základní Pixel 5a, ale rovnou varianta s podporou sítí 5G. To ovšem přináší otázky ohledně termínu uvedení, neboť levnější „áčkové“ Pixely žádný obvyklý čas uvedení nemají – Pixel 3a byl představen v květnu, Pixel 4a v srpnu a Pixel 4a 5G v září.

Kdy tedy bude Pixel 5a 5G odhalen, zatím nevíme, spíše bychom však vsázeli na přelom léta a podzimu. Mezi 18. a 20. květnem se sice odehraje vývojářská konference Google I/O, ale moc nevěříme, že ji Google využije k odhalení nového telefonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Tohle mi vždy přišlo jako jeden z nejnudnějších telefonů.

  • Síce nudný ale za to pre bežné použitie asi ten najlepší. Fantastická výdrž rozmery dostatočný výkon. Jediná chyba na kráse je ze v našich končinách nieje oficiálne podporovaný.

 2. Čiště teoreticky to může být výmluva. Protože 4a se prodávali lépe než „lepší“ model a to marketing staví na vlajkových lodích to velice často špatně nese.

  Celkově se Pixely tost v tom plavaji. To doby než otevřené začaly vystupovat jako domělá konkurence iPphonu se stávalo že byly Nexusy i vyprodané a lidí dělaly vše možné jak je sehnat. V momentu přechodu na Pixely tohle ochladilo.

  • Čiste prakticky veľmi veľa výrobcov elektroniky ma problém s dodávkou komponentov. Kovidova pauza narobila veľa problémov. Chvíľu to potrvá pokiaľ sa to zasa dostane do starých koľají.

  • U většiny výrobců se levnější modely prodávají líp než ty lepší a dražší modely. Nemyslí že Google měl opačná očekáváni. Tím to asi nebude.

  • Anon: Google ale dost dlouho delal jen drahe modely, takze ocekavani tam asi nejake bylo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).