Premiéra Androidu 12: konference Google I/O se po roční pauze vrací

V loňském roce jsme kvůli pandemii nemoci COVID-19 přišli o vývojářskou konferenci Google I/O. Zatímco Apple a Microsoft zvládly své konference překlopit do online světa, internetový gigant Google se rozhodl svoji výroční akci pro vývojáře nepořádat vůbec. Na letošní rok jsou nicméně v Google mnohem lépe připraveni a po roční pauze hlásí Google I/O návrat.

google io

Google I/O 2021: tři dny online přednášek a workshopů

Letošní Google I/O bude trvat tři dny, a to od 18. do 20. května. Akce se pochopitelně odehraje pouze virtuálně, což má však jednu velkou výhodu – bude zdarma a dostupná pro všechny zaregistrované účastníky.

Termíny letošních vývojářských konferencí:

  • Google I/O: 18. až 20. května
  • Microsoft Build: 25. až 27. května
  • Facebook F8: 2. června
  • Apple WWDC: 7. až 11. června

Google I/O budou tvořit virtuální přednášky a workshopy, které se budou zaměřovat na nové produkty. Chybět nebudou ani online diskuze, při kterých budou moci vývojáři napřímo pohovořit s odborníky Google. Dá se předpokládat, že celé konferenci bude předcházet úvodní keynote, na které Google odhalí největší novinky chystaného Androidu 12. Registrace na Google I/O jsou dostupné na této stránce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku