Domů » Bleskovky » Pejsku, aport! Robotický pes si poradí i se 3 tunovým letadlem

Pejsku, aport! Robotický pes si poradí i se 3 tunovým letadlem

Vývoj na poli robotiky jde kupředu mílovými kroky a robotický pes HyQReal je toho dobrým důkazem. V Istituto Italiano di Tecnologia vyzkoušeli právě tohoto robota na místním letišti v Janově, kde za něj zapřáhli letadlo Piaggio P180 Avanti. Letadlo vážící takřka 3 tuny dokázal malý robot potáhnout sice na krátkou vzdálenost ne zrovna závratnou rychlostí, nicméně i tak se jedná o obrovský úspěch.

Rozměry HyQReal jsou 1,3 metru na délku, 90 centimetrů na výšku a váží 130 kilogramů, což není zrovna moc. Podobní roboti se samozřejmě dají v budoucnu využít i pro jiné věci, než je tahání letadel, například pro pomoc při živelných katastrofách. Doufejme, že se těchto robotů brzy dočkáme i v našem běžném životě.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *