Domů » Bleskovky » Parrot MiniDrone a Jumping Sumo: Jezdí po zdech, skáčou a létají

Parrot MiniDrone a Jumping Sumo: Jezdí po zdech, skáčou a létají

Společnost Parrot je známá především jako výrobce příslušenství k mobilním telefonům, jako je handsfree do auta, autorádia a také velmi oblíbené kvadrokoptéry. Kvadrokoptéra AR.Drone přišla na svět již ve dvou generacích a nyní společnost Parrot předvedla její zmenšenou verzi MiniDrone, která umí kromě létání také běhat po stěnách a po stropě. Parrot navíc ještě představil pozemní vozítko Jumping Sumo. Obě hračky je samozřejmě možné ovládat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android nebo iOS.

 

MiniDrone se vzdáleně podobá původnímu AR.Drone, ale notně zmenšenému. Jako bonus přidává po stranách dvě velká kola, která slouží nejen jako ochrana rotorů, ale také umožňují MiniDrone jezdit po zemi, po stěnách a dokonce i po stropě. Po jejich odstranění je kvadrokoptéra natolik drobná, že se vejde do dlaně. I přes svoji malou velikost však nabídne slušnou porci energie, ve vzduchu na jedno nabití vydrží až 7 minut, přičemž zvuk jejich rotorů připomíná roj včel.

Drone lze ovládat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu s iOS či Android a to jak pomocí dotykového displeje, tak i prostřednictvím akcelerátoru. Kvadrokoptéra je velice stabilní a i když s ní provádíte psí kusy, po uvolnění obou palců se vrátí do stabilizované polohy. Toho je schopná dosáhnout díky slušné hardwarové výbavě na palubě, nachází se zde akcelerometr, ultrazvukový senzor, gyroskop a také kamera. Ta bohužel neslouží ke sledování letu v přímém přenosu, je zde pouze pro záznam videa letu k pozdějšímu zhlédnutí. Konektivita je zajištěna skrze Bluetooth ve verzi 4.0, což slibuje dosah až 50 metrů.

   

Parrot Jumping Sumo: Neposedný cvalík

Druhou představenou hračkou společnosti Parrot je pozemní vozítko Jumping Sumo. Vypadá jako koule, opatřená po stranách dvěma koly, které mu umožňují pohybovat se po podlaze. Dokáže rychle měnit směr jízdy, otočit se doslova na pětníku, a aby toho nebylo málo, dokáže dokonce za pomoci pružiny skákat do vzdálenosti 3 metrů. Spousta kombinací jízdy, otoček a skoků je již v aplikaci přednastavena.

 

Jumping Sumo se ovládá stejně jako MiniDrone pomocí aplikace chytrého telefonu, přičemž k jeho ovládání lze využít akcelometr telefonu nebo tabletu. Samotné zařízení využívá pro stabilní jízdu vlastní akcelerometr a gyroskop, se smartphonem nebo tabletem se páruje pomocí Wi-Fi. Vestavěná baterie mu zajistí až 20 minut provozu.

     

Obě hračky jsou prozatím v předvýrobní fázi a bude pravděpodobně ještě chvíli trvat, než se dostanou na trh. Parrot slibuje, že by měly být k dispozici již v průběhu tohoto roku. Cena prozatím stanovena nebyla, dá se však předpokládat, že bude nižší než v případě AR.Drone, který se prodává za 299 USD (6 000 Kč).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Lukáš (neregistrovaný)

    Nechci být ten rýpavý :), proto to píši čistě z přátelského a nápomocného hlediska :)… pokud jsem odposlechl správně, ve videu zmiňují dosah 160 stop, nikoli metrů, jak je uvedeno v textu :-).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).