Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Papírová virtuální realita od Googlu končí. Cardboard byl uvolněn jako open-source

Papírová virtuální realita od Googlu končí. Cardboard byl uvolněn jako open-source

Před několika lety se začaly houfně objevovat náhlavní soupravy pro virtuální realitu a predikovala se jim skvělá budoucnost. Vše navíc umocnil Google, který představil lepenkový headset Cardboard a zpřístupnil virtuální realitu prakticky všem. Počáteční nadšení však brzy opadlo a do virtuálního světa se postupně přestali potápět jak vývojáři, tak samotní uživatelé.

Google Cardboard
Google Cardboard

Úpadek odvětví naznačil Google před měsícem, kdy potichu „zaříznul“ svůj projekt Daydream VR, a nyní končí i s podporou platformy Cardboard. Přestože Google vyexpedoval 15 milionů kartonových náhlavních souprav, míra jejich používání se v čase výrazně snížila. Projekt ale nekončí úplně, Google otevřel SDK Cardboardu vývojářům třetích stran jako open-source, a ti tak mohou životnost kartonové virtuální reality prodloužit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments