Pantech Vega LTE: Smartphone využívající pokročilých gest

Jihokorejský výrobce Pantech hodlá v nejbližších dnech představit nový smartphone, který ponese název Pantech Vega LTE. Zařízení nabídne dotykový displej s úhlopříčkou 4,5“ a rozlišením 800 x 1280 pixelů. Srdcem telefonu se stane dvoujádrový procesor z dílen Qualcommu, jehož taktovací frekvenci bude činit úctyhodných 1,5 GHz. Mezi další specifikace bude patřit 1 GB operační paměti, 16 GB úložného prostoru, podpora 4G LTE sítí a akumulátor s kapacitou 1 860 mAh. Další příjemnou zprávou pro uživatele bude přítomnost NFC čipu. Ve výbavě nebude chybět 8Mpx fotoaparát a přední 1,3Mpx kamerka. Výše uvedené specifikace zní opravdu slibně, nicméně je tu ještě jedna věc, díky které se smartphone odlišuje od konkurence.

-

Pantech při vývoji telefonu spojil své síly s izraelskou společností EyeSight, která se zabývá vývojem ovládání pomocí pokročilých gest. Tato technologie je založena na pokročilém zpracování obrazu v reálném čase a algoritmech strojového vidění. V praxi to znamená, že integrovaná kamera neustále snímá pohyby rukou před přístrojem. Tyto gesta jsou následně převáděna na uživatelské příkazy, skrze které lze ovládat zařízení, nebo aplikace. Tato technologie nepotřebuje žádný speciální hardware, lze ji integrovat do libovolného operačního systému a má velmi nízké energetické nároky. Pantech Vega LTE se tak stane prvním smartphonem, který bude tato pokročilá gesta podporovat. Nezbývá nám tedy než doufat, že si z něj ostatní výrobci vezmou příklad a tento sofistikovaný způsob ovládání se brzy rozšíří. 

 Zdroj: Androidcommunity

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku