Domů » Bleskovky » Pantech Vega LTE: Smartphone využívající pokročilých gest

Pantech Vega LTE: Smartphone využívající pokročilých gest

Jihokorejský výrobce Pantech hodlá v nejbližších dnech představit nový smartphone, který ponese název Pantech Vega LTE. Zařízení nabídne dotykový displej s úhlopříčkou 4,5“ a rozlišením 800 x 1280 pixelů. Srdcem telefonu se stane dvoujádrový procesor z dílen Qualcommu, jehož taktovací frekvenci bude činit úctyhodných 1,5 GHz. Mezi další specifikace bude patřit 1 GB operační paměti, 16 GB úložného prostoru, podpora 4G LTE sítí a akumulátor s kapacitou 1 860 mAh. Další příjemnou zprávou pro uživatele bude přítomnost NFC čipu. Ve výbavě nebude chybět 8Mpx fotoaparát a přední 1,3Mpx kamerka. Výše uvedené specifikace zní opravdu slibně, nicméně je tu ještě jedna věc, díky které se smartphone odlišuje od konkurence.

-

Pantech při vývoji telefonu spojil své síly s izraelskou společností EyeSight, která se zabývá vývojem ovládání pomocí pokročilých gest. Tato technologie je založena na pokročilém zpracování obrazu v reálném čase a algoritmech strojového vidění. V praxi to znamená, že integrovaná kamera neustále snímá pohyby rukou před přístrojem. Tyto gesta jsou následně převáděna na uživatelské příkazy, skrze které lze ovládat zařízení, nebo aplikace. Tato technologie nepotřebuje žádný speciální hardware, lze ji integrovat do libovolného operačního systému a má velmi nízké energetické nároky. Pantech Vega LTE se tak stane prvním smartphonem, který bude tato pokročilá gesta podporovat. Nezbývá nám tedy než doufat, že si z něj ostatní výrobci vezmou příklad a tento sofistikovaný způsob ovládání se brzy rozšíří. 

Vega LTE Launching

 Zdroj: Androidcommunity

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. Fackovací mobil :)

 2. jen pockej, az ti zacne stejne oplacet prichozi hovor :D

 3. Hmm, hmm, co třeba dopad na baterii, napájení kamery jistě není zadarmo. Eliminace nechtěných gest? Horší světelné podmínky…. Přijde mi to podobná kravina jako odemykání telefonu xichtem. Jestli někdo hudrá na Siri, co teprve na tyhle ptákoviny?

  • Richard Streit

   Konkrétně tato technologie má být velmi šetrná k baterii, dokáže prý spolehlivě pracovat s VGA kamerou a zhoršené světelné podmínky snáší též dobře. Samozřejmě nejdůležitější budou zkušenosti uživatelů z praxe.

 4. Mě tak napadá, taková pěkná moderní kuchyň a nemá robota, který by ji hnětl těsto nebo domácí pekárnu?:-)

 5. Michal (neregistrovaný)

  Chtěl bych se zeptat jestli mobil podporuje angličtinu a nikde jsem nenašel kde by se dal koupit jestli je již v prodeji.

  • Richard Streit

   Do prodeje se dostane v průběhu příštího týdne. Zprvu se objeví na jihokorejském trhu a je velmi nepravděpodobné, že se dostane oficiální cestou do ČR. Tudíž si ho můžete pořídit neoficiální cestou (Ebay). Telefon zřejmě poběží na Androidu, který v základu podporuje většinu jazykových mutací včetně anglického a českého jazyka.

 6. BoWhooE (neregistrovaný)

  Zajímala by mě třeba cena takovéhle hračky. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).