Domů » Bleskovky » Panasonic Lumix CM10: Druhá generace kompaktu s Androidem

Panasonic Lumix CM10: Druhá generace kompaktu s Androidem

Na loňském veletrhu CES představil Panasonic zajímavého křížence mezi kompaktním fotoaparátem a smartphonem, model Lumix CM1 (více informací). Tento hybrid nyní dostává svého nástupce, avšak na velké změny musíme zapomenout.

Lumix CM10 dostal novější Android, konkrétně 5.0 Lollipop, avšak přišel o schopnost telefonovat. Přitom slot na SIM kartu je stále přítomen, využijete ji však pouze při datových přenosech s podporou LTE. Ostatní výbava se od předchozího modelu prakticky neliší – smartphonová část se stále obsluhuje přes 4,7″ Full HD displej a pohání ji procesor Qualcomm Snapdragon 810 se 2 GB RAM. Fotografie lze ukládat na 16GB úložiště či paměťovou kartu.

Na straně fotoaparátu zde máme 20Mpx senzor o velikosti jeden palec a objektiv Leica se světelností f/2.8 a ohniskovou vzdáleností 28 mm. Panasonic Lumix CM10 má přijít na trh v únoru, prodávat se začne v Japonsku za cenu 100 000 JPY (asi 21 100 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Honza 7521 (neregistrovaný)

    Jen škoda, že se u nás prodávat nebude.

  2. orgasmic (neregistrovaný)

    Škoda, že bude bez možnosti telefonovat.

  3. mmme (neregistrovaný)

    Že nejde používat jako plnohodnotný mobil je chyba. Osobně nechápu cílovou skupinu pro tento fotoaparát. Napoví mi někdo? Za ty peníze je tu třeba Sony RX 10 III… a jsou i levnější foťáky s jednopalcovým čipem a dobrou optikou. Mimochodem, předchůdce CM 1 se dá na eBay sehnat kolem pětiset eur.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).