Domů » Články » Osobní trenér pro cyklisty, vesmírná střílečka a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Osobní trenér pro cyklisty, vesmírná střílečka a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Dnešní přehled dočasně zdarma dostupných aplikací a her přináší šest titulů pro platformy iOS a Android. Všechny vybrané aplikace mají jedno společné – doba, po níž jsou zdarma dostupné, je omezena a její délka záleží čistě na vůli vývojáře, resp. distributora.

Není v našich silách zajistit konkrétní dobu dostupnosti, a proto v případě zájmu se stažením neváhejte – aplikace či hra vám zůstane ve vaší kolekci jako „zakoupená“ i v případě, že ji odinstalujete. Vyplatí se proto si něco stáhnout i „do zásoby“.

iOS

Xmart Calculator Pro

‎Xmart Calculator Pro
Cena: 149,00 Kč

Xmart Calculator je zajímavá aplikace kombinující funkce klasické vědecké kalkulačky s operacemi potřebnými pro oblast financí.

V oblasti klasických výpočtů zaujme oproti konkurenci zejména výpočty rovnic, u nichž umí zobrazit kompletní postup a výsledek je možné i s postupem přímo sdílet s přáteli skrz všemožné komunikátory. To ocení například studenti středních škol, kteří si neví s nějakým výpočtem rady, ale potřebují znát i postup.

Aplikace je ale vhodná i ke každodenním rychlým výpočtům, neboť výsledek zobrazuje dynamicky přímo při zapisování příkladu a vy tedy vidíte potřebné informace okamžitě po dopsání zadání.

Druhou zmiňovanou oblastí jsou finanční výpočty. Snadno tak zjistíte například měsíční splátky hypotéky či půjčky za určitých podmínek, stačí pouze zadat celkovou částku a posuvníky zvolit doplňující parametry, jako je například doba splácení nebo úrok. Kalkulačku lze ale využít dokonce i k uchovávání různých statistik, kupříkladu o platbách za energie a další služby.

Rozhraní aplikace je přehledné a působí moderně, takže se v něm dá snadno vyznat. Majitele Apple Watch potěší jejich podpora, díky níž získáte k určitým funkcím přístup přímo z vašeho zápěstí.

Jet Ball Arkanoid

Jet Ball Arkanoid
Cena: zdarma+

Jet Ball Arkanoid není hra, která by zaujala zcela originálním herním konceptem, její síla spočívá zejména ve skvělé hratelnosti a potenciálu zabavit ve chvilkách oddechu, jako je čekání u lékaře, jízda MHD a podobně.

Princip vychází z legendárních retro her typu Breakout, ale koncept ozvláštňuje novými prvky. Zůstává tedy plošina střílející na bloky, které musíte zničit. Avšak nejste odkázáni pouze na klasickou kuličku (i když ta je k dispozici také). Můžete totiž vystřelovat i rakety a v pozdější fázi hry se vám odemkne dokonce laserová zbraň.

Nový prvek zábavy přináší také 31 unikátních typů speciálních schopností, z nichž některé vašemu snažení nahrávají a některé ho naopak hatí. Aby se hra během 145 dostupných levelů nestala opakující se, budete se muset vypořádat i s 60 druhy bloků, přičemž nechybí ani takové speciality, jako jsou bloky explodující, pohybující se, či dokonce vybavené teleportem.

Samozřejmostí je i líbivá grafika, online žebříčky skóre, automatické ukládání a originální soundtrack.

Runtastic Road Bike GPS PRO

Runtastic Road Bike GPS PRO
Cena: 99,00 Kč
Runtastic Road Bike PRO
Runtastic Road Bike PRO
Autor: Runtastic
Cena: 129,00 Kč

Road Bike PRO je aplikace od známého vývojáře sportovních služeb Runtastic, která samozřejmě již dle názvu cílí na cyklistické nadšence.

Využít ji lze nejen k zaznamenávání ujetých tras, ale také ke sledování aktuálních údajů, jako je rychlost, ujetá vzdálenost, stoupání, nadmořská výška a podobně. Většina informací samozřejmě může být získávána přímo z GPS telefonu, ale pokud vlastníte některé ze senzorů Runtastic, můžete je pro zlepšení poskytovaných informací ke svému telefonu připojit pomocí Bluetooth. Podporovány jsou senzory kadence, rychlosti a tepu.

Sociálně založené jezdce potěší také možnost své trasy všemožným způsobem sdílet a diskutovat s přáteli. Třešničkou na dortu je v tomto ohledu živé vysílání polohy, díky němuž mohou vaši kamarádi sledovat, kde zrovna jezdíte a třeba se k vám i připojit.

Nechybí samozřejmě ani plánování tras a navigace, přičemž mapy si lze uložit dokonce i offline. Nejen, že tak ušetříte data, ale podklady budete mít k dispozici i v odlehlých končinách bez dobrého pokrytí mobilním signálem.

Po dojetí trasy můžete procházet detailní analýzy vašeho výkonu, nechat zbarvit ujetou trasu podle proměn hodnot vybraného ukazatele a samozřejmostí je i zobrazení tréninkového pokroku u porovnatelných parametrů.

Aplikace je aktuálně zdarma dostupná pro obě platformy.

Android

Goblins: Dungeon Defense

Goblins: Dungeon Defense
Cena: 26,99 Kč

Tato hra je zajímavou kombinací tower defense a RPG – z každého žánru v ní najdete nějaké prvky. Z RPG je to zejména klasické budování charakterů, které lze vylepšovat, „levelovat“ a kupovat jim nové vybavení.

Jako snad u každého RPG i zde záleží také na volbě postavy jako takové, neboť každá má své unikátní charakteristiky, které lze v průběhu hraní vylepšovat, ale ne zcela měnit. Některé postavy tak například excelují v útoku, ale když necháte dojít nepřátele příliš blízko, pravděpodobně budete mít zásadní problém. Jiné zase nezvládají tak efektivní bojovou magii, ale o to lépe se dokáží chránit proti útokům.

Když pomineme tento důraz na postavu, samotné herní postupy odpovídají spíše tower defense. V každém kole budete bránit nějakou mapu, z níž není jiného úniku než porazit zdánlivě nekonečné vlny goblinů, které se na vás budu valit.

Hra operuje i s jakýmsi příběhem, ale ten není upřímně řečeno příliš důležitý, jedná se zkrátka o starou dobrou fantasy „vyvražďovačku“.

Android P Volume Slider

Tato aplikace nevyžaduje příliš podrobný popis – název totiž prozrazuje vlastně vše podstatné. Jedná se o jednoduchý způsob, jak bez root přístupu získat v jakékoliv verzi Androidu od 4.1 dále nejnovější vzhled ovládání hlasitosti, který byl představen ve vývojářských verzích připravovaného Androidu 9 P.

Pokud nevíte, v čem změna spočívá, jde hlavně o přesun panelu k pravé straně obrazovky a jeho překlopení do vertikální pozice. To je velmi praktické zejména u velkých telefonů, kde často nelze bez přehmatávání na ovládání hlasitosti dosáhnout. S touto aplikací (resp. v novém Androidu) budete mít vše na dosah.

Přehled novinek v Androidu P: nová verze se soustředí především na bezpečnost

Praktický je také zcela nový doplňkový panel, který vám umožňuje jedním kliknutím, přepínat mezi kategoriemi hlasitosti (budíky, vyzvánění, notifikace…) – nemusíte tak jako dříve nejprve rozklikávat výsuvnou nabídku.

Aplikace umožňuje přizpůsobit si pozici a některé další parametry panelu, což je luxus, který v Androidu P pravděpodobně dostupný nebude.

Hyper Shoot

Hyper Shoot je povedenou variací na vesmírné retro střílečky. V omezeném prostoru zde musíte svojí kosmickou lodí likvidovat démony, kteří samozřejmě s každým dalším kolem přicházejí ve větších počtech.

Aby to nebylo tak jednoduché, démoni za sebou generují bloky, které lze poměrně rychle střelbou zničit, ale i tak omezují váš pohyb, a hlavně váží vaši palebnou sílu. Proto jistě oceníte, že vývojáři nezapomněli ani na různé power-upy, které zvyšují vaši kadenci nebo rychlost pohybu.

Ovládání je řešeno dvojicí virtuálních joysticků. Ten levý ovládá pohyb do stran, zatímco pravý ovládá střelbu, a tedy i orientaci čelní části vaší lodi. Pokud preferujete opravdové ovladače, můžete připojit jakýkoliv OTG kompatibilní gamepad, hra s nimi počítá.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. Ať v mobilní verzi webu tapnu kdekoliv, otevře se reklama Samsung. Doufám, že Vám ty prokliky přijdou k duhu a vydělané peníze investujete do debugu webu.

  2. A tady něco také zadarmo a je to docela dobré a bez reklam.

    [odkaz]

    ještě odkaz na web: [odkaz]

    Takže, sportu zdar!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).