Domů » Bleskovky » Osobní asistentka v akci: Podezřelý z vraždy chtěl od Siri radu kam schovat tělo

Osobní asistentka v akci: Podezřelý z vraždy chtěl od Siri radu kam schovat tělo

Neobvyklý případ řeší v Gainesville na americké Floridě. Muž jménem Pedro Bravo je podezřelý z vraždy svého spolubydlícího, kterého údajně zabil lopatou poté, co se tito dva pohádali. Policii se již podařilo najít vražednou zbraň a podezřelý se přiznal k tomu, že se se spolubydlícím hádal, avšak stále nebyl dostatek důkazů pro usvědčení ze samotné vraždy. K rozuzlení případu možná nakonec pomůže telefon údajného vraha. Tentokrát se policie nemusela nabourávat do emailové schránky ani telefon odposlouchávat, bylo ale zjištěno, že podezřelý v době vraždy opakovaně žádal hlasovou asistentku Siri o radu, kam schovat tělo.


Ilustrační obrázek: Siri dříve skutečně dokázala z legrace poradit kam schovat mrtvolu

Zní to neuvěřitelně absurdně, ale Siri v době představení skutečně obsahovala takzvaný „Easter egg“ a na tento dotaz odpovídala seznamem okolních nádrží, skládek, dolů, šrotů a dalších míst vhodných k ukrytí mrtvoly. Apple si ale následně uvědomil, že to možná s černým humorem přepískl a skrytý vtípek ze Siri odstranil, na internetu ale stále zůstala spousta screenshotů. Dále policisté zjistili, že obviněný v den vraždy celkem 48 minut používal na svém iPhonu funkci svítilny, což hraje vyšetřování do karet vzhledem k tomu, že bylo tělo nalezeno zakopané v nedalekém lese.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.