Domů » Bleskovky » Oreo útočí. Dostávají jej Galaxy Note8, Huawei P10, P10 Plus a tři Xperie

Oreo útočí. Dostávají jej Galaxy Note8, Huawei P10, P10 Plus a tři Xperie

Podle únorových dat z Google Developers pohání Android 8.x Oreo pouhé 1,1 procento zařízení, což není půl roku od vypuštění finálního kódu lichotivá situace. V minulých dnech se nicméně roztrhl pytel s telefony, které nejnovější Android dostávají. Které to jsou?

Samsung Galaxy Note8

Podzimní vlajkový model Samsungu měl údajně dostat Oreo až koncem tohoto měsíce, už nyní však přistává na první kusy z francouzské distribuce. Update přináší kromě nového Androidu i březnový balík bezpečnostních záplat a nové prostředí Samsung Experience 9.0.

Jaké novinky tato nadstavba přináší, se můžete podívat v následujícím článku.

Infografika od Samsungu: jaké novinky přinese prostředí Experience 9.0?

Huawei P10 a P10 Plus

Necelé dva týdny před představením vlajkových smartphonů řady P20 přináší společnost Huawei aktualizaci pro jejich loňské předchůdce. Smartphony Huawei P10 a P10 Plus povyšují na Android 8.0 Oreo s nadstavbou EMUI 8.0.

Android 8.0 Oreo in Huawei P10 & P10 Plus

Aaaand it’s finally here!😁 Get yourselves a taste of our Oreo by updating your Huawei P10 and P10 Plus devices today. Start downloading now!🙌🙌 #MakeItPossible #ThursdaySuperstar

Zveřejnil(a) Huawei Mobile dne Středa 14. března 2018

Dostupnost aktualizace byla oznámena na facebookové stránce filipínského zastoupení Huawei, dá se předpokládat, že postupným šířením ve vlnách se update rozšíří i na modely zakoupené na našem trhu. Oficiální seznam novinek zatím zveřejněn nebyl, uživatelé beta verze si mohli užívat nových zkratek aplikací v launcheru, podrobnější nastavení baterie a běhu aplikací, přeskupení nabídky nastavení, vestavěnou podporu LinkedIN v telefonním seznamu, apod.

Sony Xperia XA1, XA1 Plus a XA1 Ultra

Další telefony, které v těchto dnech dostávají Android 8.0 Oreo, je trojice Xperií z řady XA1. Update jim přidá spoustu nových funkcí, jako chytré připomínky, kontextová menu u ikon na domovské obrazovce, vylepšený výkon, apod. Nová verze systému zabírá 900 MB a kromě Orea a jeho nadstavby přináší únorový balík bezpečnostních záplat.

Honor 7X

Oreo brzy dostane i smartphone Honor 7X, jeho uživatelé si již nyní mohou stáhnout oficiální beta verzi, která kromě nového systému obsahuje i prostředí EMUI 8.0. Kromě klasických novinek přidá update pro Honor 7X podporu projectu Treble, tudíž by se tento telefon měl v budoucnu dočkávat rychlejších aktualizací. Beta test Orea pro Honor 7X je prozatím dostupný v několika málo zemích, veřejné vypuštění updatu by se mělo odehrát někdy v druhém čtvrtletí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments