Domů » Bleskovky » Oreo pro HTC U11 je v nedohlednu, výrobce se omlouvá

Oreo pro HTC U11 je v nedohlednu, výrobce se omlouvá

Společnost HTC vydala v koncem listopadu aktualizaci Android 8.0 Oreo pro svůj vlakový model U11. Bohužel update se týkal pouze varianty 060 prodávané v USA, evropské modely stále čekají. A ještě nějakou chvíli čekat budou.

HTC se na svém britském twitterovém účtu všem čekajícím omluvilo za zpoždění, které způsobily blíže nespecifikované obtíže. Tchajwanská společnost se aktuálně snaží všechny problémy odstranit a žádá o trpělivost, bohužel žádné konkrétní či nekonkrétní datum potenciálního vypuštění updatu zatím odmítla sdělit. Má se však stát co nejdříve, kdy to bude možné.

Recenze HTC U11: můžete mě koupat i mačkat

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Takhle by to mělo být. Najdou bug, zastaví update a opravují dokud není perfektní ROM, ne jako Apple, který kvůli statistice pustí na všechny telefony nový software a pak si všichni v mém okolí stěžují na problémy (i ty co si před 3 měsíci nechali vyměnit baterií…)

 2. Ano, tohle je přístup k zákazníkovi. HTC najde problém, omluví se a co nejdříve hodlá problém vyřešit. Na HTC U11 běží verze 7.1.1 takže není nutné vydat systém zbrkle. Někteří výrobci zastavují OTA aktualizace, někteří už po druhé zastavili OTA aktualizace a ani slovo kde se výrobce omlouvá.

  • No ono vzhledem k tomu, kolik společností s tím má potíže a jak pomalu se ta verze prosazuje možná je na místě otázka, jaké dílo od G ta osmička dost možná vlastně je…

  • Ale komu toto vlastně vadí? Google vyvíjí systém a má svoje zařízení, tam osmička je. Ostatní? No je to přece jejich věc. Já pořád nechápu, na co všichni to Oreo teď hned potřebují. Já v tomto HTC chápu. Osobně mám bezpečnostní aktualizace každý měsíc, Oreo přijde, až bude vylazené. Přijde mi to daleko lepší přístup, než jak píše kolega výše – nahonit čísla, že to z půlky nefunguje je uplně jedno. A v druhé řadě je to hlavně věc uživatelů. Ti, co se o to zajímají, ti vědí, jak na tom s aktualizacemi jaký výrobce je a můžou se podle toho rozhodnout. Ti, co se o to nezajímají, ti ani nevědí, jaký Android mají v mobilu – a těch je drtivá většina mimochodem. Tak proč neustále ty nářky.

  • Menty: Asi tak. Kdyby Oreo nabízelo nějakou převratnou funkci, tak to třeba ještě pochopím, ale tolik povyku skoro pro nic moc nechápu.

  • Abych řekl pravdu úplně nevím. PiP – asi spíše pro tablety, ale při současném stavu trhu… BT kodeky pro audio a asi obligátní menší spotřeba RAM, SoC.

 3. uni: nevěřím tomu, ale musím s Tebou souhlasit.

 4. Ty komentáře o tom jak Samsung kašle na zákazníky když si dovolí vydat aktualizaci „až“ na konci ledna, tady ještě HTC pochválite :-) :-)

  • To uprimne taky nechapu, kazdopadne HTC je spolecnost, kde i poslednich par fanousku mizi kazdym dnem a porad se tak nejak topi v cervenych cislech. To samy se u nejvetsiho vyrobce, Samsungu, rict neda, takze zas porovnavas jakyhokoliv zmetka muzes, abys z toho vysel „dobre“ :D

 5. Oreo jsem chtěl kvůli možnosti pomalého nabíjení (baterka vydrží o polovinu déle) , pak jsem zjistil že už ho mám když nabíjím z notebooku, takže htc nemusí vůbec spěchat….

  • to je ale dementní koment. podle stejného modelu můžeš mít pomalé nabíjení i na jakémkoliv jiném zařízení jednoduše tak, že si z aliexpress pořídíš šajze káblík za půl dolaru co tím proteče jen 500mA.
   princip pomalého nabíjení není jen o tom, že do telefonu budeš rvát místo 2A pouhou čtvrtku. tím nabíjením z notebooku kam umí laptop do USB poslat jen 500mA akorát kurvíš baterku v telefonu a riskuješ že si v tom laptopu odvalíš USB nadobro. nejdřív si o této prolematice něco nastuduj než budeš do světa pouštět takovýhle moudra.

 6. Správný přístup. 7.1.1 běhá na U11 naprosto perfektně, očekávám stejnou top kvalitu i u Orea a klidně si na to pockam, když to bude fungovat stejně úžasně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).