Oreo pro HTC U11 je v nedohlednu, výrobce se omlouvá

Společnost HTC vydala v koncem listopadu aktualizaci Android 8.0 Oreo pro svůj vlakový model U11. Bohužel update se týkal pouze varianty 060 prodávané v USA, evropské modely stále čekají. A ještě nějakou chvíli čekat budou.

HTC se na svém britském twitterovém účtu všem čekajícím omluvilo za zpoždění, které způsobily blíže nespecifikované obtíže. Tchajwanská společnost se aktuálně snaží všechny problémy odstranit a žádá o trpělivost, bohužel žádné konkrétní či nekonkrétní datum potenciálního vypuštění updatu zatím odmítla sdělit. Má se však stát co nejdříve, kdy to bude možné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Tom (neregistrovaný)

  Takhle by to mělo být. Najdou bug, zastaví update a opravují dokud není perfektní ROM, ne jako Apple, který kvůli statistice pustí na všechny telefony nový software a pak si všichni v mém okolí stěžují na problémy (i ty co si před 3 měsíci nechali vyměnit baterií…)

 2. Pavel (neregistrovaný)

  Ano, tohle je přístup k zákazníkovi. HTC najde problém, omluví se a co nejdříve hodlá problém vyřešit. Na HTC U11 běží verze 7.1.1 takže není nutné vydat systém zbrkle. Někteří výrobci zastavují OTA aktualizace, někteří už po druhé zastavili OTA aktualizace a ani slovo kde se výrobce omlouvá.

  • No ono vzhledem k tomu, kolik společností s tím má potíže a jak pomalu se ta verze prosazuje možná je na místě otázka, jaké dílo od G ta osmička dost možná vlastně je…

   • Ale komu toto vlastně vadí? Google vyvíjí systém a má svoje zařízení, tam osmička je. Ostatní? No je to přece jejich věc. Já pořád nechápu, na co všichni to Oreo teď hned potřebují. Já v tomto HTC chápu. Osobně mám bezpečnostní aktualizace každý měsíc, Oreo přijde, až bude vylazené. Přijde mi to daleko lepší přístup, než jak píše kolega výše – nahonit čísla, že to z půlky nefunguje je uplně jedno. A v druhé řadě je to hlavně věc uživatelů. Ti, co se o to zajímají, ti vědí, jak na tom s aktualizacemi jaký výrobce je a můžou se podle toho rozhodnout. Ti, co se o to nezajímají, ti ani nevědí, jaký Android mají v mobilu – a těch je drtivá většina mimochodem. Tak proč neustále ty nářky.

   • shepii (neregistrovaný)

    Menty: Asi tak. Kdyby Oreo nabízelo nějakou převratnou funkci, tak to třeba ještě pochopím, ale tolik povyku skoro pro nic moc nechápu.

   • Abych řekl pravdu úplně nevím. PiP – asi spíše pro tablety, ale při současném stavu trhu… BT kodeky pro audio a asi obligátní menší spotřeba RAM, SoC.

 3. Pavel (neregistrovaný)

  uni: nevěřím tomu, ale musím s Tebou souhlasit.

 4. SLOVovca (neregistrovaný)

  Ty komentáře o tom jak Samsung kašle na zákazníky když si dovolí vydat aktualizaci “až” na konci ledna, tady ještě HTC pochválite :-) :-)

  • lukass71 (neregistrovaný)

   To uprimne taky nechapu, kazdopadne HTC je spolecnost, kde i poslednich par fanousku mizi kazdym dnem a porad se tak nejak topi v cervenych cislech. To samy se u nejvetsiho vyrobce, Samsungu, rict neda, takze zas porovnavas jakyhokoliv zmetka muzes, abys z toho vysel “dobre” :D

 5. Petr (neregistrovaný)

  Oreo jsem chtěl kvůli možnosti pomalého nabíjení (baterka vydrží o polovinu déle) , pak jsem zjistil že už ho mám když nabíjím z notebooku, takže htc nemusí vůbec spěchat….

  • jankol (neregistrovaný)

   to je ale dementní koment. podle stejného modelu můžeš mít pomalé nabíjení i na jakémkoliv jiném zařízení jednoduše tak, že si z aliexpress pořídíš šajze káblík za půl dolaru co tím proteče jen 500mA.
   princip pomalého nabíjení není jen o tom, že do telefonu budeš rvát místo 2A pouhou čtvrtku. tím nabíjením z notebooku kam umí laptop do USB poslat jen 500mA akorát kurvíš baterku v telefonu a riskuješ že si v tom laptopu odvalíš USB nadobro. nejdřív si o této prolematice něco nastuduj než budeš do světa pouštět takovýhle moudra.

 6. thedf413 (neregistrovaný)

  Správný přístup. 7.1.1 běhá na U11 naprosto perfektně, očekávám stejnou top kvalitu i u Orea a klidně si na to pockam, když to bude fungovat stejně úžasně.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *