Domů » Bleskovky » Oppo si nechalo patentovat ohebný telefon s vysouvací kamerou. Podívejte se na obrázky

Oppo si nechalo patentovat ohebný telefon s vysouvací kamerou. Podívejte se na obrázky

Smartphonů s ohebným displejem je prozatím jako šafránu, nicméně o nich přemýšlí většina výrobců. Výjimkou není ani čínské Oppo, které si podalo patentovou přihlášku s několika obrázky konceptu ohebného telefonu.

oppo 1

Ohebný telefon s vysouvací kamerou

Oppo přemýšlí podobně jako Huawei o telefonu s ohebným displejem na vnější straně. Oproti Huawei Mate X je návrh od Oppo téměř symetrický – v rozevřeném stavu zařízení vypadá jako tablet s displejem o poměru stran přibližně 4:3, v zavřeném stavu pak připomíná běžný smartphone s protáhlým displejem na obou stranách a poměrně tlustým tělem.

oppo a

Rámeček okolo rozměrného displeje je po všech stranách stejně široký, fotoaparát se má vysouvat z těla. Záda v místě fotomodulu mírně vystupují, avšak protější strana bez fotomodulu zase obsahuje prohlubeň, do které v zavřeném stavu modul zapadne. Čočky fotoaparátu se nacházejí pouze na jedné straně, což je díky displeji na obou stranách dostačující – pro focení selfies stačí pouze otočit telefon.

oppo 2

Zda se tato patentová přihláška dočká naplnění a skutečně podobný telefon spatří světlo světa, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Jiras (neregistrovaný)

    No vida, jak se s ohebnymi zarizenimi roztrhnul pytel. Ted uz jen komu se to zadari nejvice a prokope cesticku pro ty nejlepsi. :)

  2. shepii (neregistrovaný)

    Konečně skládací smartphone, který v zavřeném stavu poměrem stran připomíná klasický smartphone.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *