Domů » Bleskovky » Oppo Reno 7 kreativně využívá vystouplý modul fotoaparátu. Potěší zastánce notifikační diody

Oppo Reno 7 kreativně využívá vystouplý modul fotoaparátu. Potěší zastánce notifikační diody

Podoba zadní strany chytrých telefonů má v posledních letech jednoho společného jmenovatele – vystouplý modul fotoaparátu.  Když se tento trend prosazoval, nejeden uživatel nemohl „batohy“ s fotoaparáty překousnout, dnes už se však nad nimi pozastaví jen málokdo. Čínský výrobce Oppo se nyní rozhodl, že tuto nevýhodu promění ve výhodu.

oppo reno7 ring
Oppo chce využít fotomodul také jako notifikační diodu

Oppo u chystaného modelu Reno 7 nabídne poměrně vystouplý modul fotoaparátů na zádech, který nicméně opatřilo jednou funkcí navíc. Tu ocení především ti, kteří nedají dopustit na tradiční notifikační LED.

Reno 7 má fotomodul kolem dokola osazený pruhem z optického vlákna, který údajně zastává funkci notifikační diody. Je s podivem, že to žádného designéra předních výrobců chytrých telefonů nenapadlo dříve.

OPPO Reno 7 Pro with RGB light design in the back camera | Official Teaser #2

Někteří se nicméně nad netradičním použitím optického vlákna ve smartphonech pozastavují a jeho funkci jako notifikační diody zpochybňují. Jestli tomu tak skutečně bude, se dozvíme už tento týden, kdy bude Oppo Reno 7 uvedeno na čínský trh. O případné dostupnosti v Česku prozatím nemáme žádné informace.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Pěkné a originální.

  2. Súhlasím. Dobry napad. Snad sa da notifikacia aj vypnúť v nastaveniach.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).