Domů » Bleskovky » Oppo odhaluje vlastní magnetické nabíjení. Je výkonnější než Apple MagSafe

Oppo odhaluje vlastní magnetické nabíjení. Je výkonnější než Apple MagSafe

Apple u loňských iPhonů vtipně spojil bezdrátové nabíjení standardu Qi s magnetickým prstencem a dal tak vzniknout technologii MagSafe, okolo které pak rozjíždí zbrusu nový ekosystém příslušenství. Tento nápad pochopitelně zaujal i konkurenci, takže brzy obdobu MagSafe uvidíme i u jiných výrobců; jako první s ní přišla společnost Realme, ke které se nyní připojuje mateřská firma Oppo.

Oppo MagVOOC: bezdrátově až 40 Wattů

Oppo na akci Smart China Expo 2021 odhalilo hned dvě nové magnetické nabíječky a další příslušenství, které se bezdrátového nabíjení týká. Nejvýkonnějším modelem je 40W nabíječka ve tvaru stojánku, která je schopná naplnit akumulátor s kapacitou 4000 mAh za 56 minut. Tento výkon však využijí pouze novější telefony Oppo využívající vlastní standard bezdrátového nabíjení, podporován je i klasický standard Qi, ovšem u něj je stropem 15 Wattů.

Druhá představená nabíječka je o poznání subtilnější, jedná se o tenký puk, jehož maximální výkon u telefonů Oppo činí 20 Wattů, přes běžný standard Qi pak tento model „procedí“ pouze 10 Wattů.

Dalším představeným MagVOOC produktem je powerbanka s interní kapacitou 4500 mAh. Na několikanásobné dobíjení smartphonů to rozhodně není, avšak na přiživení telefonu nebo dobití hodinek či sluchátek postačí. Powerbanka zvládne dobíjet výkonem až 20 Wattů, podporováno je dobíjení USB-C kabelem výkonem 10 Wattů.

Zkuste to bez drátů, milý Marconi

Jako třešničku na dortu si pak Oppo připravilo technologii Oppo Air Charging, kdy není nutné připojovat telefon k žádnému magnetickému puku. V tomto případě nabíjení funguje na kratší vzdálenost (i při mírném náklonu), přičemž maximální výkon má činit až 7,5 Wattu. Podle fotografií je patrně nutný přímý dohled mezi nabíječkou a telefonem, tudíž nabíjení s telefonem v dlani možné nebude.

Oppo má v tomto případě fungující prototyp a několik patentů, avšak v blízké době se uvedení na trh nechystá. Dokonce ani nevíme, kdy se dočkáme ekosystému MagVOOC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).