Domů » Bleskovky » Opera představila „herní prohlížeč“, umožní vám omezovat využití výkonu počítače

Opera představila „herní prohlížeč“, umožní vám omezovat využití výkonu počítače

Herní počítače ani herní smartphony nejsou žádná novinka. Herní prohlížeč však ještě nedávno neexistoval. To však změnila Opera, která v předběžném přístupu představila svou novinku nazvanou Opera GX.

Jde v podstatě o lehce upravený klasický prohlížeč Opera, který však nabízí několik funkcí cílených na hráče. Pokud byste však čekali nějaké vychytávky pro cloudové hraní, asi budete zklamáni. Jde spíše o integraci stávajících služeb. I tak má ale prohlížeč co zajímavého nabídnout.


Nejen pro hráče?

Hned po spuštění prohlížeče spatříte úvodní stránku se záložkami služeb, které hráči mohou při hraní často používat. Jde například o streamovací platformu Twitch, YouTube, nebo diskuzní portál Reddit.

opera gx 05

Pozornosti neunikne také černo-červené zbarvení. To však není neměnné, pokud neladí s vaším herním příslušenstvím, lze ho pomocí voliče změnit na jakoukoliv z 16 milionů barev. Nastavení barev navíc podporuje synchronizaci s Razer Chroma. Personalizovat si můžete také zvukové efekty nebo pozadí. O největších novinkách ze světa her vás pak informuje tzv. GX Corner.

Kromě těchto ne zcela zásadních funkcí však nesmíme zapomenout zmínit tzv. GX Control Panel. Jde zřejmě o nejzajímavější funkci tohoto prohlížeče, která vám umožní jednoduše limitovat maximální množství systémových prostředků využitých prohlížečem. Omezovat lze využití RAM i procesoru. Tuto funkci možná ocení nejen hráči, „nenasytný“ prohlížeč totiž může být problém na starších počítačích i při běžném provozu.

opera gx 02

Prohlížeč dále obsahuje všechny ostatní funkce, na něž jsme z běžné Opery zvyklí. Nechybí tedy vestavěná VPN, blokování reklam, nebo lišta s různými komunikátory typu Facebook Messengeru či Telegramu.

Operu GX si můžete stáhnout na tomto odkazu. Berte však v úvahu, že jde o předběžný přístup a ne vše tedy musí fungovat zcela korektně. Plná verze by měla být představena někdy v pozdější fázi tohoto roku.


Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kropovez
Uživatel
kropovez

Za mě opera už 3 roky nejlepším internetovým prohlížečem :)

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Souhlasim. Muj jedinej problem u ní je, že neumí drag-drop do programů.

uni
Uživatel
uni

Prohlížeč od číňanů, tak určitě:)

Vindis
Anonym
Vindis

Jaký prohlížeč od Číňanů? Opera je pořád norská. Nikam se neodstěhovala. Vývoj se pořád dělá v Evropě. Jen má čínské investory, kteří evidentně do vývoje nijak nezasahuji, protože za ty roky, co ji Číňané vlastní, tam nic čínského není.