Cena:

OnePlus 8 Pro má unikátní funkci. Fotoaparát dokáže vidět skrz různé materiály

OnePlus 8 Pro color filter

OnePlus 8 Pro je nejnovějším vlajkovým modelem značky OnePlus. Kromě skvělé výbavy má i o poznání vyšší cenu, než jsme byli zvyklí, a pozornost na sebe nyní strhává i jeden z použitých fotoaparátů. Jmenovitě se jedná se o 5Mpx senzor, který slouží pro filtraci barev a mnohým jeho přítomnost přijde zbytečná.

Nedávno se Max Weinbach, známý leaker a člen XDA developers, pochlubil na svém Twitteru fotkami z OnePlus 8 Pro, které vypadají dost jinak, než jsme u telefonů zvyklí. Ten fotoaparát do počtu totiž dokáže snímat infračervené světlo a díky tomu je s ním možné částečně „vidět skrze věci“.

Tip: OnePlus 8 Pro odhalen: voda mu nevadí a dobijete jej bezdrátově

Tomuto senzoru údajně chybí filtr infračerveného světla a další barevné filtry, které se běžně nachází ve fotoaparátech. Pokud je dostatek světla a povrch snímaného produktu je dostatečně tenký, můžete s pomocí tohoto senzoru vidět skrze obaly, kryty nebo třeba oblečení.

Max tuto funkci vyzkoušel na jiných telefonech a výsledky jsou dost zajímavé. Je například vidět rozdíl v poměru displeje iPhonu 11 Pro a Samsungu Galaxy S20+ nebo vnitřnosti IP kamery. Celé video o tomto tématu udělal i Unbox Therapy.

OnePlus 8 Pro X-Ray Vision Mode Uncovered...

V tomto povedeném videu můžete vidět řadu příslušenství, které Lewis „skenuje“ ostrým pohledem OnePlus 8 Pro. Objekty musí mít určitou tloušťku plastu nebo skla a čím tenčí materiál je, tím lépe je skrze něj vidět. Při splnění určitých podmínek je dokonce vidět skrze oblečení. To zároveň vyvolává otázku kolem soukromí.

Sice zřejmě není možné někoho špehovat, ale pokud se ukáže opak, bude muset OnePlus takovou funkci omezit nebo úplně vypnout. Pokud budete chtít vidět komponenty notebooku nebo skrze dřevěné dveře, neuspějete. I tak se ale jedná o zajímavou fičuru, kterou nenajdete v jiných telefonech.

Pokud máte k dispozici telefon OnePlus 8 Pro, vyfoťte podobné snímky, pošlete nám je na mail nebo na Facebook, a my je doplníme do tohoto článku. 

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.