Domů » Bleskovky » OnePlus 7 Pro je podle DxOMark třetím nejlepším fotomobilem současnosti

OnePlus 7 Pro je podle DxOMark třetím nejlepším fotomobilem současnosti

Smartphony OnePlus byly vždy velmi výkonné a dobře odladěné. Jestli v některé oblasti ztráceli na vlajkovou konkurenci, s níž se s oblibou srovnávaly, byla to kvalita fotoaparátu. Nový OnePlus 7 Pro ale ukazuje, že s ním je zapotřebí počítat i v této oblasti.

oneplus 7 camera

OnePlus 7 Pro: třetí nejlepší fotomobil

OnePlus 7 Pro otestovala ve svých laboratořích společnost DxOMark a vyřkla následující verdikt: čerstvá novinka je třetím nejlepším fotomobilem současnosti, před ní se nacházejí pouze modely Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 5G, a to pouze o jediný bod. Za co si OnePlus 7 své skóre 111 bodů získalo?

dxomark

Zejména svojí všestranností, neboť disponuje trojitým fotoaparátem pokrývajícím různá ohniska. OnePlus 7 Pro vyniká v přesné cílové expozici a širokém dynamickém rozsahu, rychlém, přesném a opakovatelném ostření, zachování detailů za každých podmínek (i při přiblížení), přesnou expozici při použití blesku a také velmi dobře pracujícímu portrétnímu režimu.

Mezi zápory DxOMark řadí občas viditelné vyvážení bílé, viditelný šum ve stínech v interiérových snímcích, nízkou cílovou expozici na portrétech v protisvětle a desaturovaný barevný a jasový šum při použití zoomu. I přes tyto nedostatky si telefon vysloužil za výkon v oblasti fotografie velmi slušných 118 bodů.

Takhle fotí OnePlus 7 Pro

O něco hůře si vede při záznamu videa, zde nasbíral skóre 98 bodů. Mezi jeho silné stránky patří zachování detailů za všech podmínek, přesná a cílová expozice, vyvážení bílé barvy, rychlý autofokus a účinná stabilizace. Mezi zápory patří rozdíly v ostrosti v záběrech pořizovaných během chůze, šum u pohybujících se objektů ve slabém osvětlení, silný aliasing a mírně omezený dynamický rozsah.

Hardwarové parametry OnePlus 7 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 162,6 x 75,9 x 8,8 mm, Hmotnost: 206 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,41 GHz Kryo 485, 4x 1,78 GHz Kryo 485
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,67", Quad HD+, 1440 x 3120 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0, Full HD video, vysouvací - motorizovaná konstrukce
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

U OnePlus 7 Pro byla ve zvláštním testu vyzkoušena i selfie kamerka, v této disciplíně už ty nejlepší konkurenty lehce ztrácí – získala 86 bodů, zatímco první Samsung Galaxy S10 5G má bodů 97. I tak se ale OnePlus 7 Pro řadí do lepší společnosti a jeho fotoaparáty nebudou v žádném případě slabinou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments