Domů » Bleskovky » OnePlus 7 Pro je podle DxOMark třetím nejlepším fotomobilem současnosti

OnePlus 7 Pro je podle DxOMark třetím nejlepším fotomobilem současnosti

Smartphony OnePlus byly vždy velmi výkonné a dobře odladěné. Jestli v některé oblasti ztráceli na vlajkovou konkurenci, s níž se s oblibou srovnávaly, byla to kvalita fotoaparátu. Nový OnePlus 7 Pro ale ukazuje, že s ním je zapotřebí počítat i v této oblasti.

oneplus 7 camera

OnePlus 7 Pro: třetí nejlepší fotomobil

OnePlus 7 Pro otestovala ve svých laboratořích společnost DxOMark a vyřkla následující verdikt: čerstvá novinka je třetím nejlepším fotomobilem současnosti, před ní se nacházejí pouze modely Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 5G, a to pouze o jediný bod. Za co si OnePlus 7 své skóre 111 bodů získalo?

dxomark

Zejména svojí všestranností, neboť disponuje trojitým fotoaparátem pokrývajícím různá ohniska. OnePlus 7 Pro vyniká v přesné cílové expozici a širokém dynamickém rozsahu, rychlém, přesném a opakovatelném ostření, zachování detailů za každých podmínek (i při přiblížení), přesnou expozici při použití blesku a také velmi dobře pracujícímu portrétnímu režimu.

Mezi zápory DxOMark řadí občas viditelné vyvážení bílé, viditelný šum ve stínech v interiérových snímcích, nízkou cílovou expozici na portrétech v protisvětle a desaturovaný barevný a jasový šum při použití zoomu. I přes tyto nedostatky si telefon vysloužil za výkon v oblasti fotografie velmi slušných 118 bodů.

Takhle fotí OnePlus 7 Pro

O něco hůře si vede při záznamu videa, zde nasbíral skóre 98 bodů. Mezi jeho silné stránky patří zachování detailů za všech podmínek, přesná a cílová expozice, vyvážení bílé barvy, rychlý autofokus a účinná stabilizace. Mezi zápory patří rozdíly v ostrosti v záběrech pořizovaných během chůze, šum u pohybujících se objektů ve slabém osvětlení, silný aliasing a mírně omezený dynamický rozsah.

Hardwarové parametry OnePlus 7 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 162,6 x 75,9 x 8,8 mm, Hmotnost: 206 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,41 GHz Kryo 485, 4x 1,78 GHz Kryo 485
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,67", Quad HD+, 1440 x 3120 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0, Full HD video, vysouvací - motorizovaná konstrukce
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

U OnePlus 7 Pro byla ve zvláštním testu vyzkoušena i selfie kamerka, v této disciplíně už ty nejlepší konkurenty lehce ztrácí – získala 86 bodů, zatímco první Samsung Galaxy S10 5G má bodů 97. I tak se ale OnePlus 7 Pro řadí do lepší společnosti a jeho fotoaparáty nebudou v žádném případě slabinou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Zvláštní, přitom je kritika na ULTRA-WIDE a Tele ale i tak má vysoké skóre.

  • A kde je ta kritika???

  • Prakticky ve všech recenzích.

  • Jak pise Martin, hlavni fotoaparat docela i ujde, ale to tele a ultra-wide opravdu i za idealnich dennich podminek zadny zazrak nejsou. Fotoaparat je opet jednodusse nejslabsi clanek tohoto telefonu.

  • Všude? I na DXo hej čti a nebuď furt za hlupáka aha sorry ty neumíš anglicky ?. Zajímavé je, že specifikace širokoúhlého fotoaparátu i teleobjektivu jsou stejné jako u Huawei a Samsungu (světelnost objektivů f/2.2 a f/2.4), ale přesto fotky z OnePlus vykazují horší kvalitu. Svou roli v tom zřejmě hrají i dodatečné softwarové úpravy a pokročilé algoritmy, které zkrátka oba výrobci mají více propracované. Tohle je přímo odsud ? hledej.

  • Tak jestli je problém postprocesing, tak tam stačí prdnout GCam port a je to vyřešeno. Co jiných Snapdragonem vybavených telefonů (i některých jiných SOC) to zachránilo před przněním fotek softwarem výrobce telefonu.
   Na což se IMHO nedivím, že DxOMark nebere zřetel.

 2. Vždyť je to DxOMark, to je asi tak užitečné jak Antutu.

  • Antutu je asi užitočnejšie, DxOMark je len akási fikcia, že každý musí z niečoho žiť a tak si nechajú za hodnotenia tučno platiť

 3. DxOmark je taková digitální prostitutka, každému co si kdo zaplatí… Celkově letos OnePro rozhazuje peníze za marketing jako šílené, se nedivím že se s cenovou přehoupli z ‚flagship killer‘ na jednoduše ‚flagship‘.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).