Cena:

OnePlus 5 o sobě dává vědět: Snapdragon 835, 8 GB RAM a tenké rámečky

Společnost OnePlus se rozhodně ani letos nebude chtít stáhnout do ústraní, aktuálně připravuje nový vlajkový model, který by měl nést označení OnePlus 5. Čínský výrobce o svých předchozích telefonech hovořil jako o zabijácích vlajkových lodí, předpokládáme, že letos se bude chtít vydat stejnou cestou. V konkurenci již představených smartphonů od Samsungu, LG či Huawei to rozhodně nebude mít rozhodně lehké. Čím by mohla připravovaná novinka zaujmout?

OnePlusLogo3D_zps9a5060b0

Čtečka na zádech

Smartphone OnePlus 5 by podle posledních spekulací měl vyzvat Samsung a LG v oblasti příkladného využití čelní strany výhradně pro displej. Zařízení bude údajně disponovat velmi tenkými rámečky, kvůli kterým musí dojít ke stěhování čtečky otisků prstů na zadní stranu, snad se OnePlus podaří najít vhodnější umístění než Samsungu.

galaxy-s8-camera-smudges-message

Rekordní porce operační paměti

OnePlus 5 má také zaujmout dechberoucím výkonem, který zajistí čipset Qualcomm Snapdragon 835 ve spolupráci s až 8 GB RAM. Tato rekordní porce operační paměti však zřejmě bude dostupná pouze u nejvyšší konfigurace, u těch nižších počítejme spíše s 6 GB. I když se jedná pouze o papírové hodnoty ve specifikaci, v porovnání se 4GB RAM, které má Samsung Galaxy S8, bude mít OnePlus na první pohled navrch.

Tetrafobia – výslovnost číslovky 4 se vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt, a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků, apod. Čína také údajně kvůli Tetrafobii neusilovala o Olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, Sony dokonce Xperii X4 vydali v asijských zemích jako X3+.

Jemný displej a duální fotoaparát

Telefon má také vůbec poprvé dostat displej s Quad HD rozlišením a opticky stabilizovaný duální fotoaparát s rozlišením 23Mpx. Rozhodující pochopitelně bude až výsledná kvalita fotografií, nicméně ty, kdo vybírají telefon podle papírových specifikací, novinka určitě nezklame.

Kde OnePlus 5 určitě konkurenci porazí, bude cena. V předchozích letech čínská společnost dokázala nabídnout svůj telefon výrazně levnější než srovnatelná konkurence, a letos by to nemělo být jiné. Bohužel zatím není známý ani přibližný termín, kdy y mohlo jít OnePlus 5 na trh.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.