TOPlist

OnePlus 11 v kompletním úniku. Výbava bude vskutku královská

OnePlus 11
  • OnePlus 11 bude vlajkovým smartphonem se vším všudy
  • TENAA prozradila všechny důležité parametry

OnePlus představí 7. února příštího roku nový vlajkový smartphone, který se bude jmenovat jednoduše OnePlus 11. Čínský výrobce stihl na pozvánce k tiskové konferenci prozradit několik drobností, například přítomnost mechanického posuvníku profilů či fotoaparátu s puncem fotolegendy Hasselblad. Ještě více toho prozradila čínská certifikační autorita TENAA.

OnePlus 11 nebude žádný drobeček, podle jmenovaného zdroje má mít rozměry 163,1 × 74,1 × 8,53 milimetrů a hmotnost 205 gramů. Důvodem je nasazení velkého 6,7″ zobrazovače typu AMOLED, který se bude pyšnit jemným Quad HD+ rozlišením. Obnovovací frekvenci TENAA v parametrech nezmiňuje, ale troufáme si tvrdit, že půjde minimálně o 120 Hz.

Do displeje OnePlus zabuduje čtečku otisků prstů, v otvoru nahoře pak najdeme ještě 16Mpx selfie kamerku. Na zádech budou tři fotoaparáty: 50Mpx hlavní, 48Mpx širokoúhlý a nakonec 32Mpx přibližovací. Výrobce u teleobjektivu nepoužije periskopický modul, tudíž se budeme muset spokojit s nižší úrovní optického přiblížení.

OnePlus 11 full

Uvnitř telefonu bude tikat čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který podle prvotních benchmarků nabídne dechberoucí výkon. V databázi certifikace jsou zmíněné dvě paměťové varianty: 12/256 a 16/512 GB. Posledním známým údajem je kapacita akumulátoru, která má činit 4 870 mAh. S vysokou pravděpodobností můžeme počítat jak s podporou rychlého drátového, tak i bezdrátového nabíjení. Při pohledu na hardwarovou výbavu je jasné, že nedávno odhalená řada Xiaomi 13 brzy dostane silného konkurenta.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku