OnePlus 10 Pro: včera výrobce ukázal podobu, dnes prozradil parametry

OnePlus 10 Pro 5

Společnost OnePlus nám dávkuje svůj příští top model po kouskách. V tomto týdnu byl oficiálně odhalen originální vzhled zad, den poté pak výrobce zveřejnil oficiální soupis parametrů. Čím OnePlus 10 Pro oslní?

OnePlus 10 Pro: nejvýkonnější Snapdragon a ultrarychlé nabíjení

OnePlus 10 Pro bude v duchu svých předchůdců vybaven tím nejvýkonnějším čipsetem, který je aktuálně na trhu, tedy Snapdragonem 8 Gen 1. Kapacity pamětí zatím neznáme, zato víme, že výrobce použije nejrychlejší standardy LPDDR5 a UFS 3.1.

OnePlus 10 Pro 2

Na pozici displeje OnePlus dosadil Fluid AMOLED displej s druhou generací technologie LPTO, díky které panel dokáže dynamicky měnit obnovovací frekvenci, přičemž maximem bude 120 Hz. Součástí displeje je čtečka otisků prstů a otvor pro 32Mpx selfie kameru. Fotoaparáty na zadní straně jsou tři – základní má rozlišení 48 Mpx, širokoúhlý 50 Mpx a teleobjektiv 8 Mpx. Minimálně jeden z nich pak nabídne optickou stabilizaci. O ladění kamer se opět stará fotografická legenda Hasselblad.

OnePlus 10 Pro 1

OnePlus také prozradilo informace o nabíjení. Do útrob telefonu je instalována 5000mAh baterie s podporou rychlého 80W nabíjení SuperVOOC a bezdrátového 50W nabíjení AirVOOC s funkcí reverzního dobíjení. Telefon je dále vybaven stereo reproduktory a podporou moderních bezdrátových standardů.

OnePlus 10 Pro půjde do prodeje nejprve v Číně, a to už 11. ledna, v tento den také budou oznámeny paměťové varianty a jejich ceny.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku