Domů » Bleskovky » OLED displeje pro iPhone: další dodavatel chce sesadit Samsung z prvního místa

OLED displeje pro iPhone: další dodavatel chce sesadit Samsung z prvního místa

Pokud ještě neznáte společnost Japan Display, pak vězte, že bychom o ní mohli v budoucnu slyšet mnohem častěji než doposud. Firma se, jak už z názvu vypovídá, zabývá vývojem panelů pro mobilní zařízení, a jak je vidět, má velmi odvážné plány do budoucna, ráda by totiž sesadila Samsung z první příčky coby dodavatele nových displejů pro Apple a jeho iPhony.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že je pro Samsung nový iPhone X přímo zlatým dolem a bude z něj těžit více než z vlastních vlajkových lodí. Co by se ale stalo, pokud by si Apple našel jiného dodavatele? Podle posledních zpráv se o novém dodavateli skutečně jedná, měla by jím být právě společnost Japan Display. Ta chce v blízké době investovat přes 900 milionů dolarů do nové výrobní linky pro OLED panely a doplní tak Samsung spolu s LG jako další velký hráč na trhu. Japan Display by výrobu ráda vedla směrem co nejmenších nákladů nejen pro sebe, ale i pro své spotřebitele.

Prozatím však musí Apple stále využívat služeb svého největšího rivala – Samsungu. Není vyloučeno, že bychom se příští rok mohli dočkat OLED panelů u všech modelů jablečných telefonů, objednávky tak budou ze strany Applu určitě obrovské. I přes velké investice však nebude společnost Japan Display tuto poptávku schopna naplnit, minimálně pak v blízké budoucnosti. Samsungu tak stále zůstává monopol coby největšího dodavatele.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments