Domů » Bleskovky » OLED displeje pro iPhone: další dodavatel chce sesadit Samsung z prvního místa

OLED displeje pro iPhone: další dodavatel chce sesadit Samsung z prvního místa

Pokud ještě neznáte společnost Japan Display, pak vězte, že bychom o ní mohli v budoucnu slyšet mnohem častěji než doposud. Firma se, jak už z názvu vypovídá, zabývá vývojem panelů pro mobilní zařízení, a jak je vidět, má velmi odvážné plány do budoucna, ráda by totiž sesadila Samsung z první příčky coby dodavatele nových displejů pro Apple a jeho iPhony.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že je pro Samsung nový iPhone X přímo zlatým dolem a bude z něj těžit více než z vlastních vlajkových lodí. Co by se ale stalo, pokud by si Apple našel jiného dodavatele? Podle posledních zpráv se o novém dodavateli skutečně jedná, měla by jím být právě společnost Japan Display. Ta chce v blízké době investovat přes 900 milionů dolarů do nové výrobní linky pro OLED panely a doplní tak Samsung spolu s LG jako další velký hráč na trhu. Japan Display by výrobu ráda vedla směrem co nejmenších nákladů nejen pro sebe, ale i pro své spotřebitele.

Prozatím však musí Apple stále využívat služeb svého největšího rivala – Samsungu. Není vyloučeno, že bychom se příští rok mohli dočkat OLED panelů u všech modelů jablečných telefonů, objednávky tak budou ze strany Applu určitě obrovské. I přes velké investice však nebude společnost Japan Display tuto poptávku schopna naplnit, minimálně pak v blízké budoucnosti. Samsungu tak stále zůstává monopol coby největšího dodavatele.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

12 komentářů

 1. Na co má iPhone OLED, když jej pořádně neumí využít? Nebo snad bude displej iPhone X podporovat Always on display?

  • Uvědom si, že o always on tu brečíš neustále jen ty a nikoho to moc nezajímá. A to říkám jako majitel S7 s vypnutým tímto nesmyslem.

  • Říkej si tomu jak chceš, ale nesmysl to rozhodně není. Však jak píšeš, můžeš si to vypnout, tak si to vypni a mlč. Je to tvoje volba. Pořád je ale lepší, když to ten displej umí a kdo chce tak to má zaplé. Proto ti to napíšu ještě jednou, když už má iPhone X OLED displej, mohl mu dát funkci navíc.

 2. Já mám always on na Note8 zapnuty a nevypinal bych :-)

  • Však je to užitečná funkce, tak proč ji nevyužít. Po Lumii 1020 jsem měl na chvíli Huawei P8 a AOD mi hodně chybělo. A zrovna na iPhonu X, který němá ani notifikační diodu by se to docela hodilo.

  • Na co notifikacni dioda. Vetsina majitelu iphonu ma Apple Watch, ktere AOD nebo diodu vice nez nahradi.

  • Znám osobně asi 6 majitelů iPhonu a ani jeden nemá Apple watch… Tak proč kecáš?

  • Uvedomujes si ze 6 lidi je docela mala vzorka?

  • 6 lidi z 6 neni zadna vetsina.
   Vrat se zpet na zakladku.

  • Počkej. Spocitam je všechny. V práci 5. Kámoši co mají iphone…. Dalších 7.

   Ani jeden…

  • lol to ze maju apple watch si si vycucal z prsta ? Minimalne 30-50 ludi v okoli ma iPhone a nikto nema Apple watch. A v živote som to nikoho nevidel mať na rukach. A to som sakra často s vela ludmi :-)

  • Apple watch má tak pár milionů lidí po celém světě, Iphonu je přes miliardu. Určitě to nebude většina ????
   A stejně, i kdyby to bylo třeba 60%,tak to přece neznamená, že iphone nemusí mít AOD a nebo notifikacni diodu… To jsou zas kecy na obranu toho, proč něco iPhone nemá…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).