Domů » Bleskovky » „OK Google, Lumos Maxima!“: Proměňte váš telefon v hůlku Harryho Pottera

„OK Google, Lumos Maxima!“: Proměňte váš telefon v hůlku Harryho Pottera

Film Fantastická zvířata a kde je najít podle předlohy a scénáře J. K Rowlingové zamíří do českých a slovenských kin už 17. listopadu a na nové fantasy se pravděpodobně těší i zaměstnanci Googlu. Telefon s Androidem totiž můžete proměnit v hůlku Harryho Pottera. Jak na to?

Stačí vyvolat osobního asistenta slovy „OK Google“ a říct mu například „Lumos“ nebo „Lumos Maxima“ – kouzlo vám záhy zapne přisvětlovací diodu či svítilnu. V případě, že chcete „kouzlem“ světlo vypnout, řekněte „Nox“. Vyzkoušet můžete i kouzlo „Silencio“, jež přepne telefon do tichého režimu. V redakci jsme to vzali vážně a vyzkoušeli například kouzlo „Wingardium Leviosa“, ale výsledkem byl pouze rozbitý displej.

b0a52eebfb_100120325_o2

Poznámka: Kouzla nemusí fungovat na každém telefonu a je nutné si nastavit angličtinu jako primární jazyk.

Pokud vás „čarování“ omrzí, společnost Google přichystala další překvapení v Google mapách. Pomocí funkce Street View se můžete podívat, jak to vypadalo v New Yorku v roce 1926. V této době se totiž nový dobrodružný film Fantastická zvířata a kde je najít odehrává.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

11 komentářů

 1. No nevím.. ani nexus, ani P9 lite, ani Xperia X.. Na čem to vlastně funguje?? a nebo je potřeba nějaký update?

 2. Michal_Ostrava

  LG G4 nic

 3. Patrně to bude omezeno jen na angličtinu

 4. Vodafone Prime 6 v pohodě. Takže asi špatná výslovnost?

 5. Nejsem angličtinář, ale ať už napodobím přízvuk nebo ne, vždy mi jen Google vyhledá info o „Lumos Maxima, .. Harry Potter“ apod. Krom toho i aplikaci Lumos Maxima na Google Play, která – světe div se, rozsvítí diodu na mobilu, když švihnete mobilem (snad né o zeď :D ). Takže mi Google Now určitě rozumí :D (Galaxy S7)

 6. Změnila jsem jsem jazyk zadávání na angličtinu a už to funguje :) autoři článku sebrali informace kdoví kde a ani neověřili, jestli ti funguje

 7. Mě tedy vůbec nezajímá nějaký šílený Harry, ale ta funkce by byla velmi praktická. Lze v češtině nějakým výrazem tu diodu spustit? Lze nějak nahrát k úkonu nějaký výraz?

  • Stejně jako funguje:“OK, GOOGLE – zapni kalkulačka (nebo něco jiného), tak funguje i příkaz „zapni baterka“.
   Tedy na S7/android 6,kde už je tato aplikace součástí systému. U S3/android 4.3 jsem musel mít apku.

 8. Funguje to spolehlive, sice blbost, ale pro hracicky a fanousky, proc ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).