Domů » Bleskovky » Ohebné Xiaomi se třemi fotoaparáty se odhaluje

Ohebné Xiaomi se třemi fotoaparáty se odhaluje

Letošní rok jsou trendem ohebné smartphony a ani Xiaomi v tomto směru nechce zůstat pozadu. Už v lednu letošního roku čínský technologický gigant zveřejnil video, na kterém bych zachycen prototyp telefonu s displejem, který se ohýbal rovnou na dvou místech.

Xiaomi foldable
Takto by měl vypadat první smartphone s ohebným displejem od čínského Xiaomi

Nizozemský server LetsGoDigital.nl, který se specializuje na vizualizace zařízení na základě uniklých informací či patentových přihlášek nyní zveřejnil sérii kvalitních renderů, na kterých je ohebný smartphone od Xiaomi detailně vyobrazen.

Ohebné Xiaomi: o výbavě toho zatím mnoho nevíme

Autoři při tvorbě ilustrací vycházeli z doposud zveřejněných informací a zveřejněného videa. O hardwarových parametrech toho zatím příliš mnoho nevíme. Starší spekulace naznačovaly přítomnost 4000mAh baterie s podporou velmi rychlého dobíjení, také podporu 5G sítí. Pro focení by měly být k dispozici celkem tři fotoaparáty (klasický, teleobjektiv a širokoúhlý).

V zavřeném stavu byste v rukou měli držet telefon (respektive displej) s úhlopříčkou okolo pěti palců. Po rozložení do tabletového režimu byste měli získat plochu okolo osmi palců. Rozlišení ale zatím zůstává zahalené pod rouškou tajemství.

Xiaomi foldable 3
Schéma ohebného smartphonu od Xiaomi

Stejně tak zatím nevíme, kdy by Xiaomi tuhle futuristickou novinku mohlo oficiálně představit. Zdá se ale, že výrobce nechce nic uspěchat, jako to udělal Samsung se svým Galaxy Foldem. Dá se také očekávat, že cena tohoto zařízení bude velmi vysoká – pohybovat by se klidně mohla až okolo hranice 2 500 euro.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).