Domů » Bleskovky » Ohebné véčko od Samsungu bude údajně levnější než iPhone 11 Pro

Ohebné véčko od Samsungu bude údajně levnější než iPhone 11 Pro

Samsung Galaxy Fold byl pouze začátek, v příštím roce Samsung představí několik dalších smartphonů s ohebným displejem, přičemž nejdříve se patrně dočkáme telefonu véčkové konstrukce. Chystaný konkurent novodobé Motoroly RAZR má podle serveru Korea Herald zaujmout cenou.

galaxy fold 2 2

Cena telefonu v Jižní Koreji se údajně bude pohybovat okolo částky 845 dolarů (asi 19 500 korun bez DPH), na globálním trhu by pak neměla překročit 1 000 dolarů.

Galaxy Fold stojí zhruba dvojnásobek, tudíž se dá očekávat, že Samsung sáhne po nějakých ústupcích ve výbavě; možná dostane slabší procesor nebo méně fotoaparátů. Úsporu také zajistí menší plocha ohebného displeje. Ohebný Samsung ve tvaru véčka by měl být představen už počátkem příštího roku, patrně už před barcelonským veletrhem MWC společně se smartphony řady Galaxy S11

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tomu nikdo nevěří 😁 že by fold stal tak malo, cena spíš bude na úrovni Motorole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).