Domů » Bleskovky » Oficiálně: LG G3 dostane aktualizaci na Android 5.0 už příští týden (aktualizováno)

Oficiálně: LG G3 dostane aktualizaci na Android 5.0 už příští týden (aktualizováno)

Začalo to screenshoty, následně se objevila testovací ROM pro jihokorejskou verzi modelu LG G3 (recenze) a nyní vše směřuje k brzkému vydání finální verze Androidu 5.0 Lollipop. LG před několika okamžiky vydalo tiskovou zprávu, ve které informuje o termínu uvolnění aktualizace. Jako první na světě se překvapivě dočkají uživatelé v Polsku, Lollipop pro tamní modely G3 bude k dispozici v průběhu příštího týdne. Další regiony by měly následovat vzápětí. Přesný termín pro Českou republiku a Slovensko zatím nemáme k dispozici, ale neočekáváme, že by zde došlo k nějakému výraznějšímu zpoždění. Pro model LG G2 se s vydáním aktualizace stále počítá na začátek příštího roku.

Aktualizováno ve 13:00: Podle našich informací by se telefony z české a slovenské distribuce měly dočkat o něco později – jako reálný se aktuálně jeví termín okolo 7. prosince. Vydání aktualizace by ještě mohli zpozdit operátoři, kteří rovněž prodávají nebrandované verze, ale jinak by už uvolnění nemělo nic bránit.

A pokud vás zajímá, proč je první v seznamu právě Polsko, pak vězte, že je to kvůlli tomu, že právě zde mají vlastní R&D (research and development) centrum.


Přemýšlíte o LG G3? Podívejte se, kde jej seženete za nejlepší cenu


Jako první se Androidu 5.0 pro LG G3 dočkají uživatelé v sousedním Polsku

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

11 komentářů

 1. I bez ohledu na tuto zprávu si LG poslední dobou zaslouží pochvalu. Jak za ceny, design, tak i poslední měsíce, jak se chce starat :-) Viz dohoda s Googlem.

 2. Petr (neregistrovaný)

  A co G2 dostane aktualizaci?

 3. Marsec (neregistrovaný)

  Plně souhlasím s Peete. Jedou výborně, i TV se výrazně posunuly. Ale to je dobře, pánové v Samsungu se probudí a konečně po galaxy S2 udělají pořádný smart! Já jsem nakonec sáhl po G3 a nelituji, vynikající přístroj, jediné co bych vytknul je opravdu až podprůměrná viditelnost na sluníčku. Displej krásný, ale venku už horší a jak zasviti je konec. Takže super, zpráva výborná a pokud to tak skutečně bude, tak perfektní práce od LG.

  • kukolar (neregistrovaný)

   samšunt ?

   ten už nič poriadne nevyrovbí

   ako teraz rada ALPHA . to už je 1000% kopia nenavideneho iPhonu androidovcami,nie výzorom ale výbavou a nerozširitelnosťou,nevymenitelnou bateriou a aj materiálom

   :D

   ale nikde nevidím zvratky AppleHaters na ten šunt ALPHA

  • Dan (neregistrovaný)

   Ja naopak zvratky vidim, od jisteho kukolara :-)

  • kukolar: kopie iphonu? ty mas asi oci vzadu ne? a dalsi haterek :) takove mam moc rad

 4. ja tak stale dufam, ze google dospeje a pri kazdej novej generacii adnroidu striktne zakaze tieto uchylacke nadstavby…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).