Domů » Bleskovky » Odolný Galaxy XCover 4 se dnes začíná prodávat v ČR. Známe cenu

Odolný Galaxy XCover 4 se dnes začíná prodávat v ČR. Známe cenu

Právě dnes začal Samsung v České republice začal prodávat odolný smartphone Galaxy XCover 4, který byl oficiálně představen na letošním Mobile World Congressu v Barceloně. Síla tohoto modelu netkví v počtu jader, megapixelů, gigahertzů a kdovíčeho ještě, ale v jeho odolnosti vůči vnějším vlivům.

Z tohoto důvodu se také nejedná o nejtenčí smartphone roku, naopak před sebou máme cvalíka s hmotností 172 gramů, který díky krytí IP68 odolá vodě (dokonce i slané) a prachu, díky splnění certifikace MIL-STD 810G by měl odolávat pádům, teplotním rozdílům vibracím, apod. Zapomeňte tak na senzory pod displejem, najdete zde gumová tlačítka, které půjde ovládat v rukavicích, podobně jako displej samotný.

galaxy-xcover4_feature_handschuhe-e1488362951546

Ten má úhlopříčku 5 palců a HD rozlišení (TFT), nad ním se nachází 5Mpx selfie kamerka, na zadní straně pak najdeme 13Mpx fotoaparát. Srdcem zařízení je čipset Exynos 7570 se čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,4 GHz, spárován je se 2 GB RAM a 16GB rozšiřitelným úložištěm.

Tip: Kompletní parametry Samsungu Galaxy XCover 4 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Telefon podporuje sítě LTE a pohání jej akumulátor s kapacitou 2 800 mAh. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat s nadstavbou od Samsungu. Celkové rozměry smartphonu jsou 145,9 x 73,1 x 9,7 mm. Čtečka otisků prstů ve výbavě chybí, NFC nikoliv a potěšující je také přítomnost FM rádia.

Doporučená koncová cena pro náš trh byla stanovena na 6 999 Kč včetně DPH.

xcover4

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. Typmpouziteho displeje prosím?
    Předchozí měly panel TN tzn. nevýrazné a vybledlé barvy a mizerná čitelnost na prudkém.svetle.

    • No jestli si furt pletou TFT a TN, tak TN. Ale v katalogu uvádí IPS. Tak těžko říci, co nám chtěli říci. STN snad nikdo probůh už neřeší…

  2. 7 tisíc za HD TFT displej, ten Samsung sa definitívne zbláznil. Pred 5 rokmi stal Note 2 naj mobil na trhu po všetkych stránkach(displej, fotoaparát, čipset, výdrž, S-pen) pod 600 eur po uvedení na trh, dnes za tu skoro takú cenu má človek u Samsung len luxusný priemer(A rada) a za najvyššiu triedu dá pomaly tisíc euro.

  3. Pokud má IPSko v pořádku v podání Samsungu bývají kvalitní, uvidíme.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).