Cena:

Odolný Galaxy XCover 4 se dnes začíná prodávat v ČR. Známe cenu

Právě dnes začal Samsung v České republice začal prodávat odolný smartphone Galaxy XCover 4, který byl oficiálně představen na letošním Mobile World Congressu v Barceloně. Síla tohoto modelu netkví v počtu jader, megapixelů, gigahertzů a kdovíčeho ještě, ale v jeho odolnosti vůči vnějším vlivům.

Z tohoto důvodu se také nejedná o nejtenčí smartphone roku, naopak před sebou máme cvalíka s hmotností 172 gramů, který díky krytí IP68 odolá vodě (dokonce i slané) a prachu, díky splnění certifikace MIL-STD 810G by měl odolávat pádům, teplotním rozdílům vibracím, apod. Zapomeňte tak na senzory pod displejem, najdete zde gumová tlačítka, které půjde ovládat v rukavicích, podobně jako displej samotný.

galaxy-xcover4_feature_handschuhe-e1488362951546

Ten má úhlopříčku 5 palců a HD rozlišení (TFT), nad ním se nachází 5Mpx selfie kamerka, na zadní straně pak najdeme 13Mpx fotoaparát. Srdcem zařízení je čipset Exynos 7570 se čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,4 GHz, spárován je se 2 GB RAM a 16GB rozšiřitelným úložištěm.

Tip: Kompletní parametry Samsungu Galaxy XCover 4 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Telefon podporuje sítě LTE a pohání jej akumulátor s kapacitou 2 800 mAh. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat s nadstavbou od Samsungu. Celkové rozměry smartphonu jsou 145,9 x 73,1 x 9,7 mm. Čtečka otisků prstů ve výbavě chybí, NFC nikoliv a potěšující je také přítomnost FM rádia.

Doporučená koncová cena pro náš trh byla stanovena na 6 999 Kč včetně DPH.

xcover4

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.