Domů » Bleskovky » Odnaučte se kouřit. Pomůže vám s tím nová aplikace

Odnaučte se kouřit. Pomůže vám s tím nová aplikace

Pokud jste se jako kuřák někdy pokoušeli přestat kouřit, tak jistě víte, že se nejedná o jednoduchou záležitost. Ostatně podle statistik se kuřákům podaří odvyknout nikotinu až na šestý pokus, což jistě není příliš povzbudivé. Chystaná aplikace AdiQuit, která vzniká za podpory Nadace Vodafone, má za cíl kuřákům odlehčit při odvykání od jejich závislosti.

8 týdnů plných terapeutických rad

AdiQuit bude pracovat na principu terapeutických rad, které sestavují odborníci na adiktologii. Celý program by měl zabrat 8 týdnů s možností individuálního prodloužení, což je zhruba doba, během které probíhá standardní odvykací kůra. „Naše aplikace je specifická tím, že se na ni kuřáci mohou spolehnout kdykoliv a kdekoliv, když potřebují pomoct. AdiQuit kuřáka připraví na rizikové situace svádějící ke kouření, dokáže podpořit motivaci a ocenit úspěchy, a to vše příjemnou a zábavnou formou,“ říká Adam Kulhánek z AdiQuit.

Tým kolem AdiQuit vychází ze zkušeností ze Skandinávie, kde podle dvou na sobě nezávislých studií pomohla mobilní aplikace s odvykáním kouření každému třetímu uživateli. Terapeut v aplikaci zároveň nebude anonymizovaný, ale přizůsobený každému kuřákovi na míru. Tomu poradí například jak zvládat selhání či jak nepřibrat na váze. „Chytré telefony a komunikační technologie se staly součástí našich životů a stále více pronikají i do sféry zdraví a zdravotnictví, tedy eHealth. Proto aplikaci, která funguje jako terapeut v mobilu, jenž je s vámi vždy a všude, hodně fandíme,“ upřesňuje Adriana Dergam z Nadace Vodafone.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Pomuze i tento clanek — [odkaz]

    • Rád bych rozšířil článek a další výborný článek: [odkaz] ,který mě navedl ke kouření vaporizéru. Je to hodně málo známý produkt, ale lze z něj kouřit snad všechno. Musel jsem si nejdříve zvyknout na jiný styl kouření a že bez dehtu není taková dýmyvost, ale zato měsíčně ušetřím hodně peněz a mnohem lépe se mi také dýchá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).