Domů » Bleskovky » Odhalte chybu a dostanete 7 tisíc dolarů, láká OnePlus

Odhalte chybu a dostanete 7 tisíc dolarů, láká OnePlus

OnePlus se ve svém nedávném oznámení přidává ke společnostem, které se snaží jít bezpečnosti svých produktů naproti pomocí finanční odměny pro nálezce chyb a děr v systému. Stejnou praktikou motivují uživatele i jiné firmy a jednou z těch nejvýraznějších je Apple. Ostatně ten letos na jaře tímto způsobem odměnil studenta za odhalení chyby ve FaceTime.

oneplus Bug Report
OnePlus se vám při nahlášení chyb odmění finančním obnosem

OnePlus zvýrazňuje, že je jedno, kdo chybu nahlásí. Nejedná se tedy o možnost pouze pro vývojáře nebo IT odborníky. Maximální výše odměny je podle zpráv 7 tisíc dolarů (160 tisíc Kč). Na takovou odměnu se dostanete až ve “výjimečných případech”, většinou se bude jednat spíše o částky od 50 do 1500 dolarů (1200 Kč až 35 000 Kč) podle závažnosti a naléhavosti situace.

OnePlus 7 Pro 06
Letošní rok se OnePlus povedl. Model 7 Pro je stále jedním z nejlepších telefonů roku 2019

Tento krok není vzhledem k událostem posledních let ničím překvapivý. I OnePlus letos čelil několika chybám prostředí a to vedlo k různým únikům dat. Hackeři se tak mohli dostat k emailovým adresám a dalším osobním informacím uživatelů.

Naštěstí smartphony samy o sobě netrpí žádnými problémy a letošní modely jsou velmi povedené. Je ale příjemné vědět, že OnePlus dbá na bezpečnost a při troše snahy a štěstí si můžete tímto způsobem přijít na pěkné peníze.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

3 komentářů

 1. (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)

  Už jsem jí odhalil :D
  Na OnePlus 7T ten foťák? To je hrůza všechny 3..
  Čekám (marně) na novou aktualizaci která to musí opravit..
  -_-

  • Co konkretne mas na mysli? Tiez mam 7T a zase ziadnu tragediu som tan nenasiel. Ano fotak neni najlepsi na svete ale foti vynikajuco a jedine co ano mohli by je video so vsetkymi objektivmy

 2. Bojím se, že lidé schopní něčeho takového za 7 tisíc dolarů ani nevstanou z postele

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).