Domů » Bleskovky » Našel chybu ve FaceTime, Apple mu zaplatí školné

Našel chybu ve FaceTime, Apple mu zaplatí školné

Apple v tomto týdnu opravil chybu v aplikaci FaceTime, která umožňovala odposlouchávat prakticky každý iPhone, aniž by o tom měl jeho majitel sebemenší tušení. Chybu objevil 14 chlapec Grant Thompson, a s pomocí své matky ji poměrně komplikovanými postupy nahlásil na podporu Apple.

Grand Thompson se svojí matkou

Firma z Cupertina začala brát tento nález vážně až ve chvíli, kdy o něm začala informovat média, a dokonce musela na celý jeden týden skupinové hovory ve FaceTime zcela deaktivovat, aby jej nebylo možné zneužívat. Opravou chyby ale celá situace nekončí, Apple musí zodpovídat americkému kongresu a odpovědět na otázky, proč se na chybu při testování nepřišlo, proč tak dlouze trvalo její odstranění, zda bude uživatelům kompenzováno narušení soukromí apod.

Výrazně lépe ze situace vyvázl Grant Thompson, který od Apple dostane ocenění, a to v podobě blíže nespecifikované finanční částky, která má pokrýt chlapcova studia. Apple za nalezení zranitelností tradičně vyplácí částky mezi 25 – 200 tisíci dolary (asi 569 tisíc – 4,6 milionů korun), nutno však podotknout, že studium na vybraných školách v USA může být velmi drahé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments