Oculus znemožnil spouštění VR aplikace na Note7. Chrání tak zákazníky

Společnost Oculus je technologickým partnerem Samsungu pro vývoj virtuální reality. Tu si mohli uživatelé přikoupit nebo zdarma získat k celé řadě smartphonů modelové řady Galaxy S a pochopitelně i k tabletofonu Galaxy Note7, jehož výrobcu včera Samsung pozastavil a dnes dokonce celosvětoě došlo k přerušení distribuce a pozastavení výměnného programu. Vzhledem k problémům s vybuchujícími a vzněcujícími se kusy výrobce vydal doporučení, aby majitelé svá zařízení raději vypnuli (týká se to i již vyměněných kusů – informovali jsme zde).

Samsung Galaxy Note 7 a Gear VR

Pro Oculus je také důležitá bezpečnost uživatelů modelu Galaxy Note7 a tak se společnost (zřejmě po dohodě se Samsungem) odhodlala k tomu, že na tomto zařízení znemožní používání Gear VR aplikace. Při používání virtuální reality se telefony vždy o něco více zahřívají, což je zcela standardní, a i když zatím nebyl hlášen žádný případ exploze při používání VR, riziko zde zřejmě může být a Oculus jej chce eliminovat.

Všichni uživtelé Gear VR aplikace na Galaxy Note7 tak obdrželi aktualizaci, která její používání znemožní do té doby, než se celá kauza vyšetří a nebude ohrožena bezpečnost uživatelů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel