Domů » Bleskovky » Oculus znemožnil spouštění VR aplikace na Note7. Chrání tak zákazníky

Oculus znemožnil spouštění VR aplikace na Note7. Chrání tak zákazníky

Společnost Oculus je technologickým partnerem Samsungu pro vývoj virtuální reality. Tu si mohli uživatelé přikoupit nebo zdarma získat k celé řadě smartphonů modelové řady Galaxy S a pochopitelně i k tabletofonu Galaxy Note7, jehož výrobcu včera Samsung pozastavil a dnes dokonce celosvětoě došlo k přerušení distribuce a pozastavení výměnného programu. Vzhledem k problémům s vybuchujícími a vzněcujícími se kusy výrobce vydal doporučení, aby majitelé svá zařízení raději vypnuli (týká se to i již vyměněných kusů – informovali jsme zde).

Samsung Galaxy Note 7 a Gear VR

Pro Oculus je také důležitá bezpečnost uživatelů modelu Galaxy Note7 a tak se společnost (zřejmě po dohodě se Samsungem) odhodlala k tomu, že na tomto zařízení znemožní používání Gear VR aplikace. Při používání virtuální reality se telefony vždy o něco více zahřívají, což je zcela standardní, a i když zatím nebyl hlášen žádný případ exploze při používání VR, riziko zde zřejmě může být a Oculus jej chce eliminovat.

Všichni uživtelé Gear VR aplikace na Galaxy Note7 tak obdrželi aktualizaci, která její používání znemožní do té doby, než se celá kauza vyšetří a nebude ohrožena bezpečnost uživatelů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).