Domů » Bleskovky » MicFlip: Oboustranný microUSB kabel, který vyřeší vaše potíže

MicFlip: Oboustranný microUSB kabel, který vyřeší vaše potíže

Zkoušeli jste někdy uprostřed noci zapojit do nabíječky svůj androidový telefon či tablet, aniž byste museli rozsvěcovat lampu? Asi mi dáte za pravdu, že ne vždy se zapojení kabelu na první pokus podaří. Naštěstí je tu řešení ve formě oboustranného kabelu MicFlip microUSB, jenž se nyní objevil v crowd-fundingové kampani na portálu Indiegogo.

MicFlip By WinnerGear : World's First Reversible Micro USB Cable Galaxy S7 Edge Note 4 LG G5

Zatímco čekáme na to, až se do mainstreamu konečně dostane oboustranné USB typu C, drtivá většina z nás používá microUSB kabely, které je možné do MicroUSB slotů zapojovat pouze jedním možným směrem. Díky MicFlipu však můžete využít výhod USB typu C již nyní. Tento silný nylonový kabel dlouhý jeden metr má na obou koncích kabelu oboustranné zakončení, což znamená, že ať už se rozhodnete zapojit jej jakkoliv, vždy se vám to bez problémů podaří.

Za MicFlipem stojí společnost WinnerGear, která si na Indiegogo stanovila za cíl vybrat 6 000 dolarů. To se jí podařilo během čtyřiadvaceti hodin, přičemž v době psaní tohoto článku se vybraná částka blížila padesáti tisícům dolarů – a to kampaň poběží ještě víc, než tři týdny. Pokud máte o kabel zájem, můžete si jej na portálu předobjednat za 15 dolarů. Poštovné do České republiky budete mít zcela zdarma, přičemž podle Winner Gear k vám zásilka dorazí během září.

Martin Stančík

9 komentářů

 1. Velda (neregistrovaný)

  Takže problém lze snadno vyřešit kabelem, ale děláme kvůli tomu konektor. To je super.

 2. Asi bude mat Uni o jeden argument na rypanie menej :D

  • To těžko. MicroUSB 2.0 nikoho nezajímá, po všech stránkách zastaralý komunikační port:)

   Hlídání strany při zásunu je jen jedno z mnoha omezení tohoto portu/řadiče.

   Takže stále plnou parou vpřed k USB-C.

  • No jasne. To som ani nepovedal. Len furt kritizujes tuto vlastnost (ako pri Tom HTCcku), tak na to mas uz liek. Ale aj ja som za USB-C :)

  • No lék. Někdo tu furt brečí, že kvůli USB-C si musí koupit a, b, c. Tohle za pětikilo vyřeší jen jednu věc a ještě jen na jednom místě:)

   Celé je to jen taková zajímavost, než řešení čehokoli.

  • Jan Velecký (neregistrovaný)

   UNI: WTF? A kolik míst řeší USB-C, kromě toho, že přidáva nové místo k řešení?

 3. pet (neregistrovaný)

  spis at uz je usb-c a nevracet se k minulosti

 4. Shepii (neregistrovaný)

  No konečně někdo vyřešil můj dlouholetý problém..:O byly to hrozné večery plné utrpení… Lidi, proberte se.. Tak když se prostě netrefim na první pokus, tak na druhej to tam musim dát vždycky, tady se zas dělá problém z něčeho co problém vůbec není..;)

 5. Stějně bych ten kabel zapojil až na třetí pokus… :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).