Oblíbená střílečka Rainbow Six se dočká mobilní verze, vyzve na souboj Apex Legends

Rainbow Six Mobile 1

Kompetitivní mobilní hry zažívají v současné době rozmach. Po úspěchu PUBG, Fortnite a Call of Duty Mobile zamíří letos na chytré telefony nejen populární hra Apex Legends, ale také značka z portfolia Ubisoftu, a sice Rainbow Six, která nás nyní bude zajímat nejvíce. Její poslední „dospělá“ verze s podtitulem Siege se na PC i na konzolích oproti prvotním předpokladům uchytila velice dobře a obohatila také esportovou scénu.

Rainbow Six Mobile announcement
Snímek z pre-alpha verze Rainbow Six Mobile

Právě na Siege bude Rainbow Six Mobile duchovně navazovat. Ubisoft potvrdil cross-play mezi Androidem a iOS či možnost si přizpůsobit dotykové ovládání (o podpoře gamepadů bohužel nepadlo ani slovo). Titul vsadí na obchodní model free-to-play, ale konkrétní detaily monetizace bohužel francouzská společnost neprozradila. Těšit se nicméně můžeme na souboje pěti hráčů proti pěti na známých mapách Bank či Border, a to jak v klasickém režimu attack/defense, tak Secure Area a Bomb.

Rainbow Six Siege Mobile Official Trailer

Kdy přesně se Rainbow Six Mobile dočkáme není prozatím jasné, nicméně se počítá s vydáním v letošním roce. V předstihu bude hra dostupná také v rámci otevřeného beta testu, do kterého se mohou zájemci přihlásit už nyní na stránkách Ubisoftu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku