Domů » Bleskovky » Obdrželi jste zákeřný text na iPhone a padá vám aplikace Zprávy? Máme pro vás řešení

Obdrželi jste zákeřný text na iPhone a padá vám aplikace Zprávy? Máme pro vás řešení

Apple intenzivně pracuje na nápravě chyby, která uživatelům jablečných telefonů po přijetí SMS s určitými znaky restartuje zařízení a často i znemožní přístup do aplikace Zpárvy. Než bude update hotový a uvolněný pro uživatele, nabídl Apple oficiální prozatimní řešení skrze hlasovou asistentku Siri (na tu však můžete budete muset mluvit anglicky). Postup je následující:

 • požádejte Siri, aby vám přečetla nepřečtené zprávy (read new messages)
 • skrze Siri odpovězte na onu zákeřnou zprávu. Poté, co Siri odpoví, mělo by být opět možné otevřít zprávy (reply + libovolný text, třeba Hello)
 • nyní ručně vymažte zprávu se specifickým textem, která způsobuje pád aplikace Zprávy

Pokud nejste se Siri kamarádi, máme pro vás ještě další postup, který by měl zamezit padání aplikace Zprávy. Přejděte do Galerie, odkud odesílateli inkriminované zprávy odešlete libovolný obrázek. To zabrání tomu, že se specifický text již nebude zobrazovat na konci konverzace, ale nahradí jej právě obrázek z galerie. Vy pak v aplikaci Zprávy celou konverzaci smažete a již nebude docházet k okamžitému ukončování.

V případě, že se chcete vyhnout dalším restartům telefonu (pro případ, že by vám někdo další znovu poslal tento text), vypněte dočasně upozornění na zprávy či alespoň zobrazování náhledu zpráv v notifikacích. Restart systému totiž způsobuje právě ono zobrazení notifikace a někteří uživatelé reportovali, že když jim text někdo poslal skrze jinou aplikaci (Skype, Twitter…), došlo po zobrazení notifikace rovněž k restartu telefonu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

6 komentářů

 1. AleshM (neregistrovaný)

  Posílat obrázek neni třeba. Stačí poslat jakoukoli textovou sms třeba s textem Ahoj, pak vlézt do dané konverzace a smazat jen tu arabskou zpravu nebo pro jistotu celou konverzaci, ale stacila jen ta zprava a je klid. Ověřeno na iPhone 5C.

 2. femx (neregistrovaný)

  mam take reseni, kupte si WP, Android nebo cokoliv jineho nez iPhone

  • Ten systém se jmenuje iOS:-) iPhone se tomu snad říkalo jen rok před uvedením otevřeného systému? Kdy to umělo moduly nebo co to bylo.

  • lerion (neregistrovaný)

   Uni: on neříká, ať si nekupujte systém jménem iPhone, ale ať si nekupujte iPhone. Ale chápu, že někdo s tvou inteligencí ten rozdíl nepochopí.

  • lerion (neregistrovaný): Tak buď dám do jedné věty přístroje (Lumia, Nexus, iPhone) nebo OS (WP, Android, iOS):)

  • lerion (neregistrovaný)

   Opět tvoje omezené uvažování… Kolik je telefonů s Androidem? Tisíce. Kolik s WP? Desítky, možná pár stovek. Ale iPhone je jen jeden…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).