Domů » Bleskovky » O2 obrací. Nespotřebovaná data z balíčků bude převádět do dalšího měsíce

O2 obrací. Nespotřebovaná data z balíčků bude převádět do dalšího měsíce

Operátor O2 v polovině června pobouřil řadu zákazníků kvůli tomu, že po vyčerpání dat ze základního balíčku jejich využívání zastavil (informovali jsme zde). Zákazníci měli možnost si další data dokoupit – pokud ale nedošlo k jejich vyčerpání, operátor je do dalšího měsíce nepřeváděl. To se ale na konci srpna změní.

O2

Od 25. října operátor začne převádět nespotřebovaná dokoupená data do dalšího měsíce. K tomuto kroku operátora přesvědčili samotní zákazníci. „Touto změnou reagujeme na komentáře a dotazy našich zákazníků. Díky převodu dat už se nebudou muset bát, že jim obnovená data propadnou,“ popisuje generální ředitel O2 Tomáš Budník.

O2 bude převádět data dokoupená v rámci automatické obnovy datového objemu i z jednorázových datových balíčků všem zákazníkům, kteří u O2 využívají smluvní služby – jak rezidentním, tak firemním. Tento krok tak přispěje k využívání digitálních služeb a rozvoji digitální ekonomiky.

V praxi to znamená, že pokud si zákazník s tarifem FREE CZ obnoví datový balíček týden před koncem zúčtovacího období a stihne spotřebovat jen 1 GB, převede mu operátor O2 zbylých 0,5 GB do dalšího měsíce. Během něj tak bude mít k dispozici 2 GB mobilních dat s tím, že nejprve se spotřebují přenesená data z předchozího období. Aktuální objem dat zákazníci uvidí v online samoobsluze Moje O2. Při vyčerpání 80 % a 100 % objemu dat budou i nadále informováni pomocí SMS.

O změně začne operátor zákazníky informovat už nyní prostřednictvím vyúčtování za služby, od 1. 9. bude změna uvedena také v ceníku na webu operátora.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Diskuze k článku

  1. LivingLegend (neregistrovaný)

    Rofl a co data ktera nevycerpam v ramci balicku?

    Tohle je jen, zavrem hubu ovcim co jen opakovali neprevadej data…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).