Domů » Články » O2 ruší FUP. Za navýšení dat si připlatíte, do dalšího období se ale nepřevedou

O2 ruší FUP. Za navýšení dat si připlatíte, do dalšího období se ale nepřevedou

O2 od 15. července upraví podmínky pro tarifní i kreditní zákazníky. Největší změnou bude zrušení FUP limitu, což v praxi znamená, že pokud zákazníci překročí limit svého balíčku či tarifu, operátor jim internet nezpomalí, jako se tomu děje nyní, ale rovnou jej zastaví.

Pokud budete chtít data i nadále využívat, budete za ně muset zaplatit. U základního tarifu FREE O2 60 za dalších 50 MB navíc zaplatíte 49 Kč, u FRE O2 Plus za 200 MB zaplatíte 99 Kč. V případě tarifu FREE CZ si za dalších 1,5 GB připravte 149 Kč. Majitelé tarifu Kůl za nákup dalších 200 MB zaplatí 49 Kč, u Kůl 1 GB za tento objem navíc připlatíte dalších 99 Kč.

O2

V případě, že jste zákazníky operátora O2 a máte již u svého čísla aktivní automatické dokupování dat, v praxi se pro vás nic nemění. Změna se týká pouze těch zákazníků, kteří měli automatické dokupování vypnuté a raději přistoupili za zpomalení přenosu dat po překročení limitu. Nic takového už totiž od 15. července nebude možné a i tito zákazníci budou za data nad limit muset platit, případně si nastavit jiný (vhodnější) datový tarif.

T-Mobile i Vodafone také nabízejí dokoupení dat nad rámec základního balíčku, nicméně pokud o navýšení nemáte zájem, můžete jej odmítnout a stále surfovat zpomalenou rychlostí, u O2 ale nic takového možné nebude.

Pokud si navíc u O2 dokoupíte data nad rámec tarifu před koncem vašem zúčtovacího období, operátor vám je do toho dalších už nepřevede, což je další podpásovka pro jeho zákazníky.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments