Nyrthos: Akční RPG hra pro iOS a Android od českých tvůrců

BeerDeer games, nové nezávislé vývojářské studio sídlicí v Praze, představilo svou první připravovanou hru. Jmenuje se „Nyrthos“ a půjde o akční RPG hratelné jak v internetovém prohlížeči, tak na mobilních zařízeních s operačními systémy Android a iOS. Nyrthos je 2D hrou viděnou z izometrické perspektivy vytvořenou na vlastním enginu. Betaverze je plánována na první kvartál roku 2012. Informace o hře a přístupu do betaverze naleznete na oficiální stránce hry.

- - -

Máte rádi akční RPG s krásnou, lehce retro grafikou a jednoduchou, ale rychlou a chytlavou hratelností? Rádi byste vyzkoušeli hru, ve které nejen vývojáři, ale hlavně sami hráči mohou bezprostředně rozhodovat o budoucnosti světa, ve kterém žijí jejich postavy? Pokud je Vaše odpověď ano, určitě nezapomeňte sledovat tvůrce z nezávislého studia BeerDeer, protože jejich připravovaná prvotina, Nyrthos, vám kromě zaběhlých prvků RPG her nabídne právě toto.  

Hra a její klíčové vlastnosti

Kromě klasického, do poutavého příběhu zabaleného RPG mixu (cestování, boj, hledání a sbírání spousty předmětů, vylepšování postavy a craftování všecho možného i nemožného), budou mít hráči ve světě Nyrthos možnost navíc stavět domy a vesnice, které budou následně opečovávat a spravovat. Získané zdroje pak bude možné investovat do rozvoje jejich sídla či postavy, na jejíchž schopnostech bude záviset, jak daleko se dokážou v nebezpečném světě probojovat.

• hra bude ze své podstaty vyvíjena dlouhodobě a velmi často updatována
• svět a jeho vývoj není “vytesán do kamene”, právě naopak; odvíjí se od toho, jak hráči postupují hrou a jaká rozhodnutí dělají
• originální svět a příběh
• první verze hratelná v internetovém prohlížeči, upravené verze pro Anroid a iOS budou brzy následovat
• krásná 2D grafika
• Story mód, Survival mód a Arény, kde budou mít hráči možnost poměřit své síly se stále mocnějšími vlnami nepřátel
• 4 školy magie, mnoho schopností a unikátních prostředí 

Příběh světa Nyrthos

„Kdysi slavný kontinent Nyrthos ztratil kontakt s pevninou před mnoha a mnoha staletími. Poslední roky zde denní světlo slábne a země se propadá do chladu a tmy. Byly zažehnuty obrovské ohnivé pilíře předků. Celá země se připravuje na velkou válku; válku s tajemnou Mocí, jenž má dle proroctví znamenat konec současné říše, stejně tak jako všech, které zde byly před ní. 

- - -

Jak sami autoři uvádějí, jejich cílem není honba za kvalitou AAA titulů ani originalita za každou cenu; chceme vytvářet hry, které jsou zábavné, přístupné a krásné, a kde můžeme přispět k existujícím principům a mechanikám, které jsme vždy milovali a oceňovali, vlastními nápady. Držme jim proto při vývoji palce a jakmile se objeví testovací beta verze, budeme vás o tom informovat.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku