Domů » Bleskovky » Newyorská policie končí s Windows Phone, přechází na iPhony

Newyorská policie končí s Windows Phone, přechází na iPhony

Policejní sbor New Yorku, největší policejní sbor v USA, končí s Windows Phone. Policisté doposud používali Lumie 640 XL a 830, ale vzhledem k tomu, že tato platforma je nyní de facto mrtvá, musí dojít ke změně. Svůj záměr oznámil policejní sbor již před několika měsíci, nyní ovšem výměna reálně začala.

Newyorská policie po dvou letech vyhazuje 36 tisíc Lumií. Přechází na iPhony (oživeno)


Podle dostupných zpráv je nahrazováno celkem 36 000 telefonů, přičemž iPhone 7 nebo 7 Plus dostane výměnou za Lumii každý den zhruba 600 policistů. Aktuálně výměna probíhá v Manhattanu, další na řadě je Brooklyn a poté se dostane i na Queens.

Policisté si změnu pochvalují, jeden dokonce svůj iPhone nazval „dokonalým nástrojem pro hlídkového policajta“.

Mobilní telefony obecně pomáhají policistům v New Yorku rychleji reagovat na závažné případy, neboť se k nim může žádost o zásah dostat rychleji, než klasicky přes policejní vysílačky. Díky tomuto zkrácení času od tísňového telefonátu po příjezd ozbrojených složek v New Yorku klesla dojezdová doba u závažných trestných činů o 14%, což je v prostředí, kde jde často o vteřiny, skutečně hodně.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Molex
Anonym
Molex

Je to škoda, Windows Phone jsem používal jako uživatel i pak se zašli plošně používat ve firmě. Vše co na nich bylo (ikdyž ve srovnání s androidem toho na ně bylo méně) – nicméně vše fungovalo, nic nezlobilo, maily s Exchange serverem fungovaly bez problémů atd.
Nyní přecházíme na iPhone jelikož (dle zkušeností z IT oddělení) – prostě fungují. Nemusí (narozdíl od Androidích telefonů) co 2 měsíce řešit nefungující emaily atd…
Je to škoda, Windows Phony fungovaly, nezpomalovaly se i po dvou letech telefon za 4000,- fungoval slušně… Pro firmy to byla super platforma…
Je škoda, že se neprosadila…

Tedy
Uživatel
Tedy

Čekal někdo něco jiného?
Microsoft vlastní neschopnosti, jinak nadějný OS zabil.

uni
Uživatel
uni

Jj, stále jsem přesvědčen o tom, že pro třetí mobilní systém, a to Windows, je na trhu místo. Bohužel… MS.

Molex
Anonym
Molex

Přitom stačilo málo
– stabilní systém s dobrou optimalizací (to WP měl)
– super funkční emailový klient (to WP spíše neměl)
– super funkční a přehledný kalendář podporující všechny možné synchronizační protokoly (bohužel neměl a bohužel nemá ani iOS ani Android)
– slušný fotoaparát (WP většinou mělo)

víc prakticky není třeba pro 80% lidí a 99% firem
škoda…

Tedy
Uživatel
Tedy

Místo by bylo, ale to by nesmel byt MS bohužel.

bkf1
Anonym
bkf1

Nadějné OS vypadají ÚPLNĚ JINAK už od začátku!!! Např. takový Android se svým podáním mobilního desktopu nadějně vypadal a to už od prvního screenu (v1.0). Naproti tomu WP byl už od začátku paskvil vytvořený podle myšlenky „pojďme vytvořit originálně vypadající primitivní OS aneb iOS od MS“, ale to je dobré tak pro minority, které běží do krámu pro novou 3310ku… ostatní vyžadují MNOHEM VÍC…

Michal
Anonym
Michal

Na dalsi system proste neni na trho misto, neprosadili se mnohem lepsi OS nez WP/WM.

famakate
Anonym
famakate

dovolim si oponovat

shepii
Uživatel
shepii

Asi nemá smysl řešit, jestli místo je, nebo není, to by případně rozhodli až uživatelé a vývojáři aplikací. Každopádně by trhu prospělo, kdyby existoval další konkurenceschopný OS, protože iOS je jen Apple a OS dostupný pro ostatní výrobce je tedy prakticky jen jeden a to není dobře.

Petr2
Anonym
Petr2

To je nesmysl. Na dalsi system na trhu misto samozrejme je a jenom otazkou casu, kdy se nejaky objevi. Jedno je vsak jasne. Na trhu neni misto pro mobilni system od MS. Ten to proste neumi.

Q
Anonym
Q

a predstav si, nie je miesto ani pre Blackberry, Mozillu, Badu a tak dalej. Prestan fetovat.

Petr2
Anonym
Petr2

Mozna si jeste jednou precti, co jsem napsal. opet jsi za nechapavou trubku. Tvuj koment je naprosto mimo.