Domů » Bleskovky » Newyorská policie končí s Windows Phone, přechází na iPhony

Newyorská policie končí s Windows Phone, přechází na iPhony

Policejní sbor New Yorku, největší policejní sbor v USA, končí s Windows Phone. Policisté doposud používali Lumie 640 XL a 830, ale vzhledem k tomu, že tato platforma je nyní de facto mrtvá, musí dojít ke změně. Svůj záměr oznámil policejní sbor již před několika měsíci, nyní ovšem výměna reálně začala.

Newyorská policie po dvou letech vyhazuje 36 tisíc Lumií. Přechází na iPhony (oživeno)

Podle dostupných zpráv je nahrazováno celkem 36 000 telefonů, přičemž iPhone 7 nebo 7 Plus dostane výměnou za Lumii každý den zhruba 600 policistů. Aktuálně výměna probíhá v Manhattanu, další na řadě je Brooklyn a poté se dostane i na Queens.

Policisté si změnu pochvalují, jeden dokonce svůj iPhone nazval „dokonalým nástrojem pro hlídkového policajta“.

Mobilní telefony obecně pomáhají policistům v New Yorku rychleji reagovat na závažné případy, neboť se k nim může žádost o zásah dostat rychleji, než klasicky přes policejní vysílačky. Díky tomuto zkrácení času od tísňového telefonátu po příjezd ozbrojených složek v New Yorku klesla dojezdová doba u závažných trestných činů o 14%, což je v prostředí, kde jde často o vteřiny, skutečně hodně.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
51 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments