Domů » Bleskovky » Newyorská policie po dvou letech vyhazuje 36 tisíc Lumií. Přechází na iPhony (oživeno)

Newyorská policie po dvou letech vyhazuje 36 tisíc Lumií. Přechází na iPhony (oživeno)

Trpělivost s platformou Windows Phone došla i newyorskému policejnímu sboru. Ten před dvěma roky v rámci projektu mobility s rozpočtem 160 milionů dolarů pořídil pro své strážníky 36 tisíc Lumií, vesměs modelů 640 XL a 830. Ukončení podpory Windows Phone však přinutilo policejní sbor uvažovat o výměně, přičemž vítězem se údajně stal Apple a jeho iPhony.

Bohužel pro policii se bude jednat v krátké době o další velkou investici, a tak se vrcholové vedení začíná pídit po tom, kdo předchozí soutěž schválil; už před dvěma roky se v technologickém světě vědělo, že budoucnost platformy Windows Phone je značně nejistá. Prst patrně dopadne na náměstkyni komisařky pro informační technologie Jessicu Tisch, která údajně celý proces nákupu Lumií řídila.

Policisté využívali Lumie v terénu, přijímaly výstrahy, vyhledávali v databázích, nahlašovali zprávy apod. Pro tyto účely využívali neveřejné aplikace, které nyní budou potřebovat i pro platformu iOS. Jaké typy iPhonů newyorská policie dostane, je zatím nejisté. Přestože mobilní Windows jsou dnes již písní minulosti, ukázala německá policie na letošním veletrhu MWC koncept policejního vozu s palubním displejem, využívajícím počítačový režim Continuum.

Aktualizováno ve 13:30: Newyorská policie v reakci na původní článek, který se objevil na zahraničních serverech, vydala prohlášení, ve kterém upřesňuje, že nahrazení původních telefonů iPhony bylo součástí ustanovení ve smlouvě, podle které má policie po dvou letech nárok na obměnu zařízení. Ve vyjádření dále stojí, že za telefony policie nemusela platit.

Koncept německého policejního auta: Lumia, Continuum a palubní displej místo počítače

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
57 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments