Domů » Bleskovky » Koncept německého policejního auta: Lumia, Continuum a palubní displej místo počítače

Koncept německého policejního auta: Lumia, Continuum a palubní displej místo počítače

Většina z nás v těchto dnech netrpělivě očekává barcelonský Mobile World Congress, v Berlíně se v minulých dnech odehrál European Police Congress. I na něm byly k vidění mobilní hračky, s nimiž operují policisté v terénu, německá policie si například připravila ukázku využití smartphonů se systémem Windows 10 a funkcí Continuum.

continuum

Řešení od tvůrce firemních aplikaci Icomedias bylo demonstrováno na konceptu policejního vozu Mercedes-Benz třídy E. Vozidlo je vybaveno širokým palubním displejem, k němuž lze připojit smartphone (Lumia 950, případně HP Elite x3) a používat jej jako počítač, na němž běží nezbytné policejní aplikace.


Toto řešení má mít výhodu v tom, že policista může v těchto aplikacích pracovat v terénu, a po návratu do vozidla využít komfortu větší obrazovky. Kromě toho má veškerá citlivá data (fotografie, formuláře apod.) neustále na jednom místě a nemusí je přesouvat ze zařízení do zařízení.

hybridforms3

I když podíl mobilních Windows na spotřebitelském trhu klesá, německá policie využívá Lumií a tabletů Surface jako nástrojů pro dokumentaci dopravních nehod. Možnost zpracovávat data na větším displeji tak může být zajímavým benefitem, byť se zatím jedná pouze o koncept.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Anonym
Petr

Ano, je znama vec, ze policiste vsude na svete nasazuji nekolik let zastarale technologie. Proc ale mrtve Windows 10M? Jo, kdyby nasadili Android 2.3, tak tomu rozumim, ten je podobne zastaraly, ale je tam kontinuita. Tohle fakt ne.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jak vidíš, německá policie má rozum a děravý Android do svých vozů nepustí a nezajímá je.Navíc Windows 10 Mobile jim přináší nejen větší bezpečnost, kvalitní sw, hw kam spadá i Continuum.

SLOVovca
Anonym
SLOVovca

Je to jen koncept který vznikal několik let …
Začali na WM 6.1,pak přešli na WP7, pak museli kvůli aplikacím přejít na W8, pak museli přejít kvůli kompatibilitě přejít na W10M.
MS jim hází klacky pod nohy, protože každý jeho systém není kompatibilní s předchozí verzí.
A v současné době ten koncept zařízli, protože ztratili podporu o MS.

beckett
Anonym
beckett

tak im nechybaju aplikacie typu Instagram, snapchat a pokemon go. Cize je wm android a ios pre nich na rovnakej urovni. Aplikacie si daju spravit namieru

shepii
Uživatel
shepii

Petr: Co je na W10M mrtvého? Mně fungují, aktualizace chodí, aplikace jsou, takže všechno co potřebujete OS k životu. V případě HP Elite x3 jsou dokonce živější, než většina Android smartphonů. A jak už tady někdo psal, tak policie nepotřebuje Instagram ani pokémony, ta si nechá napsat aplikaci na míru. A pokud bych si měl vybrat, jestli si nechat napsat aplikaci na W10M nebo Android, tak se není o čem bavit – kdo by s Androidem zbytečně riskoval bezpečnost.

kuprt
Anonym
kuprt

Stejně nechápu proč MS ty Lumie úplně zařízl. L650 se stále fasuje jako služební telefon, sice to nejsou ty miliony kusů normálním uživatelům. Co se bude ale fasovat potom, to mě je záhadou. Jak si chce udržet ten firemní sektor.

SLOVovca
Anonym
SLOVovca

Ty němci jsou fakt pomatený. Dají si do auta systém, který MS za rok odstřihne a nahradí ho systémem který nebude kompatibilní s autem :D :D :D :D Viz. W7, W8, W10 :D:DDD

Filip
Anonym
Filip

MS mel vzdy silny lobbing v statni sprave. Takove veci jako konec platformy kazde 2 roky se tam vubec neresi, nebo spise to pro ne bude jeste vyhoda, kdyz se bude muset nasazovat nastupce W10M (plne W10, W10 cloud nebo jine W10 neco…) Vsechno je to jenom o penezich, a v takovych sedych zonach MictoShit vzdy umel plavat:D

Medvid.P
Uživatel
Medvid.P

Co to znamená kompatibilní s autem? Předpokládám, že tam mají display dock a do toho půjde určitě strčit i pokračovatel Lumii

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Znalost problematiky mas na bode mrazu.