Domů » Bleskovky » Technologie budoucnosti? NVidia pomocí umělé inteligence převádí běžné video na zpomalené záběry

Technologie budoucnosti? NVidia pomocí umělé inteligence převádí běžné video na zpomalené záběry

Natočili jste zajímavé video, které by bylo více efektní se zpomalením? Nebo se vám prostě nechce natáčet slow-motion videa, protože zabírají příliš místa a výsledek je nejistý? NVidia má připravené řešení, které umí dodatečně zpomalit jakékoliv video, aniž by se to projevilo na jeho plynulosti.

Využívá k tomu grafické procesory NVidia Tesla V100 a umělou inteligenci. Ta v rámci učebního rámce PyTorch analyzovala více než 11 tisíc videí každodenních a sportovních aktivit se snímkovací frekvencí 240 fps a díky tomu se naučila některé situace „domýšlet“. Výsledkem je schopnost vzít klasické video se snímkovací frekvencí 30 fps a provést transformaci do slow-motion videa s 240 snímky za vteřinu, a to právě přidáváním nových, umělou inteligencí vytvořených mezilehlých obrázků.

Zpomalení na druhou

Výsledek vypadá velice plynule a lidské oko jen stěží pozná, že velká část obrazu je umělá, při bližším pozorování však je možné spatřit nedokonalosti. I tak první ukázky vypadají působivě, zvláště v případech, kdy je touto technologií ještě více zpomaleno už samotné slow-motion video od youtuberů SlowMoGuys.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments