Technologie budoucnosti? NVidia pomocí umělé inteligence převádí běžné video na zpomalené záběry

Natočili jste zajímavé video, které by bylo více efektní se zpomalením? Nebo se vám prostě nechce natáčet slow-motion videa, protože zabírají příliš místa a výsledek je nejistý? NVidia má připravené řešení, které umí dodatečně zpomalit jakékoliv video, aniž by se to projevilo na jeho plynulosti.

Využívá k tomu grafické procesory NVidia Tesla V100 a umělou inteligenci. Ta v rámci učebního rámce PyTorch analyzovala více než 11 tisíc videí každodenních a sportovních aktivit se snímkovací frekvencí 240 fps a díky tomu se naučila některé situace „domýšlet“. Výsledkem je schopnost vzít klasické video se snímkovací frekvencí 30 fps a provést transformaci do slow-motion videa s 240 snímky za vteřinu, a to právě přidáváním nových, umělou inteligencí vytvořených mezilehlých obrázků.

Zpomalení na druhou

Výsledek vypadá velice plynule a lidské oko jen stěží pozná, že velká část obrazu je umělá, při bližším pozorování však je možné spatřit nedokonalosti. I tak první ukázky vypadají působivě, zvláště v případech, kdy je touto technologií ještě více zpomaleno už samotné slow-motion video od youtuberů SlowMoGuys.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Podobné výsledky měly Lumia se svými zpomalovanými záběry, kddyž se to nastavilo na max.
    Určitě to používalo nějaký algoritmus.

    • Tak úplně stejně jako SVP akcelerace videa roky v našich PC, najednou to jsou kouzla AI???? Jak jsem pak jinde, 1+1*2 a správný výsledek je najednou dílem umělé inteligence…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel