Domů » Bleskovky » NVIDIA spustila GeForce NOW pro Windows a macOS: náročné hry si zahrajete kdekoliv

NVIDIA spustila GeForce NOW pro Windows a macOS: náročné hry si zahrajete kdekoliv

Streamování her z výkonných serverů do méně vybavených počítačů je zřejmě budoucností počítačového hraní, ne každý chce totiž investovat desetitisíce do výkonných herních počítačů. NVIDIA již delší dobu nabízí své řešení NOW, které bylo doposud dostupné jen pro zařízení Shield běžící na Androidu.

Nyní ale na CESu oznámil tento výrobce grafických karet spuštění otevřené bety pro všechny počítače s Windows a macOS. Registrace do bety je v současnosti kvůli enormnímu zájmu (služba je v betě zdarma) omezena jakýmsi čekacím pořadníkem, ale měla by být dostupná pro celou Evropu a USA. Aktuálně je možné hrát pouze hry, které vlastníte (na Steamu nebo Uplay), ale princip předplatného s přístupem k seznamu her k zapůjčení zřejmě u ostré verze nebude chybět.

NVIDIA GeForce NOW CES - PC Beta Now Available

Hry je možné streamovat v rozlišení Full HD při až 120 snímcích za vteřinu, pro což samozřejmě budete potřebovat dostatečně rychlé internetové připojení. S kvalitním internetem nicméně můžete i na strojích s integrovaným grafickým jádrem hrát ty nejnovější hry v maximálním nastavení, propagační video ukazuje, že o plynulý běh se starají supervýkonné karty Tesla.

GeForce NOW ale není jediná novinka, kterou NVIDIA na CESu představila. Herní aplikace GeForce Experience se totiž naučila docela zajímavou věc — aplikovat na hry různé barevné filtry.

Ačkoliv to na první pohled může působit jako dost zvláštní funkce, pro spoustu lidí bude patrně docela užitečná. Kromě hraní s nádechem Instagramu totiž můžete aplikaci využít například pro posun barev do spektra vhodného pro barvoslepé uživatele, či třeba aktivovat noční režim omezující modré záření. Nastavení je aktuálně dostupné pro více než 100 her a další budou zřejmě přibývat.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Dobrý den.
    Mám takový malý dotaz co se týče GeForce Now.
    Jak rychle odpovídají (průměrně) na přihlášku do GeForce Now?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).