Domů » Bleskovky » Nubia Alpha: ohebný telefon na zápěstí se začne prodávat už příští týden

Nubia Alpha: ohebný telefon na zápěstí se začne prodávat už příští týden

Značka Nubia na veletrhu MWC odhalila netradiční zařízení – masivní hodinky Alpha s ohebným displejem, které lze používat jako telefon. Záměrně nepíšeme smartphone, neboť kvůli uzavřenému systému není možné do „hodinek“ instalovat aplikace, funkční zásoba je však už v základu více než dostačující.

Podívejte se na ohebný telefon Nubia před světovou premiérou

Důležité je, že Nubia Alpha není pouze konceptem, ale skutečným produktem, který si bude moci koncový uživatel koupit, a to již od příštího pondělí 8. dubna v čínských e-shopech. Do prodeje půjde prozatím pouze varianta bez mobilního připojení, která bude stát v přepočtu asi 11 600 korun bez DPH, později se má objevit verze s eSIM a podporou LTE za 14 100 korun bez DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Tohle hnusné cosi si opravdu někdo dobrovolně koupí?

    • Takovou nepraktickou kravinu může vymyslet jenom číňan.
      Majitelé této „technologické vychytávky“ budou při volání připomínat špiony v akci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).