Domů » Bleskovky » NuAns Neo s Windows 10 Mobile a Continuem koupíte celosvětově na KickStarteru

NuAns Neo s Windows 10 Mobile a Continuem koupíte celosvětově na KickStarteru

Smartphone NuAns Neo byl poprvé představen japonskou pobočkou Microsoftu loni v říjnu, světovou premiéru si odbyl letos v lednu na veletrhu CES (více informací). Jedná se o jeden z mála smartphonů s Windows 10 Mobile a podporou režimu Continuum. Kromě toho telefon na první pohled zaujme netradičním vzhledem zad, která mohou být tvořena dvěma částmi z různých materiálů a barev.

Continuum ve Windows 10 Mobile zvládne i Snapdragon 617, důkazem je japonský krasavec NuAns Neo

Japonský výrobce se rozhodl využít pozornosti a nabídnout tento originální kousek celému světu, stane se tak na serveru pro kolektivní financování KickStarter od 27. června. Cenu telefonu ale bohužel neznáme.

 TIP: Recenze Continuum: Proměňte svůj smartphone v počítač

NuAns Neo je smartphone střední třídy s pětipalcovým HD displejem, Snapdragonu 617 pomáhají při práci 2 GB operační paměti. Pro data je připravena 16GB paměť s možností rozšíření paměťovou kartou, ukládat na ni lze například snímky z 13Mpx fotoaparátu (světelnost f/2.0, BSI senzor) či 5Mpx selfie kamerky. Telefon si bere energii z 3 350mAh baterie, o jejíž nabíjení se stará oboustranný USB-C konektor. Ten je možné využít i pro drátové připojení minimalistické dokovací stanice pro Continuum, spojení je ale možné vyvolat i bezdrátově. Telefon váží 150 gramů a na dnešní dobu je to docela tlouštík, v pase má 11,3 mm.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Tomas123 (neregistrovaný)

  Ten kryt vypada ale desne. To uz radej osklivku lumcu L950

 2. „Jedná se o jeden z mála smartphonů s Windows 10 Mobile“ „pro kolektivní financování KickStarter“, takže vlastně se nejedná, k existenci a produkci má tento produkt ještě set sakra daleko:)
  Osobně si myslím, že to už mají (měli) větší šanci banda odpadlíků od Nokie, než toto. V zásadě je to naprosto nezajímavý přístroj, téma, bez reálného dopadu pro čtenáře….

 3. Xoo (neregistrovaný)

  S Windows se z toho stane prodejní šlágr, tipuji že se prodá jen o trochu méně kusů, než výtisků divadelních her prezidenta Havla.

 4. briza (neregistrovaný)

  Všichni čtyři zájemci se už netrpělivě třesou…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).