Sledujte nás na YouTube

NTT DOCOMO plánuje spolu s Ericssonem zkušební provoz 5G

Japonský operátor NTT DoCoMo a společnost Ericsson rozšiřují současné partnerství v oblastech 2G a 4G o zkušební provoz 5G, který se připravuje pro tento rok. NTT DoCoMo pokračuje v expanzi v rámci LTE sítě a s využitím zkušeností uživatelů a nových M2M aplikací se nyní připravuje na přechod na 5G. 

Na základě zkušebního provozu plánují Ericsson a NTT DoCoMo dosáhnout přenosový tok vyšší než 10 Gbps. Seizo Onoe, výkonný viceprezident a technický ředitel NTT DoCoMo k tomu říká: „Systém 5G udává směr, kterým se budeme ubírat do roku 2020. Oceňujeme, že technologie 5G podporuje i vznik nových aplikací, což ocení uživatelé i celý průmysl. Těšíme se, že technologie 5G ukáže již ve zkušebním provozu svůj potenciál.”

Společnost Ericsson vyvinula nové anténní širokopásmové a vysokofrekvenční technologie umožňující kratší časové intervaly, i základní rozhlasové stanice speciálně vyvinuté pro technologii 5G. Kromě nových anténních technologií zahrnuje proces vývoje také technologické oblasti související s širokopásmovou komunikací pomocí frekvenčních pásem a 15GHz přenosovou kapacitou. Ericsson bude spolupracovat s NTT DoCoMo také na zkušebním provozu v exteriérech, konkrétně v japonském městě Yokosuka.

Michal Javůrek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *