Nový patent Motoroly odhaluje skládací véčko s netradičním displejem

Motorola Razr 5G 001

Společnost Motorola, která spadá pod čínské Lenovo, jako jedna z prvních představila světu ohebný telefon. Od uvedení modelu Razr 5G uběhlo už pár let a nástupce je stále v nedohlednu, byť sám generální ředitel Lenovo Mobile Business Group Chen Jin na sociální síti Weibo již dříve potvrdil, že firma už na nástupci pilně pracuje. Informací, jak bude nástupce vypadat či jakou bude mít výbavu, jsme se prozatím mnoho nedozvěděli.

motorola flip
Patent Motoroly na ohebné véčko s větším displejem umístěným na vnější straně

Nyní unikl na veřejnost patent ze Světové organizace pro ochranu duševního vlastnictví WIPO, který ukazuje poměrně odvážný design. Patent sice zobrazuje ohebné véčko, nicméně na rozdíl od předchůdce má displej na vnější straně. Připomíná tím Huawei Mate Xs, který sice svou konstrukcí konkuroval smartphonům Galaxy Z Fold, nicméně měl větší displej umístěný na vnější straně.

Motorola patří k průkopníkům v odvětví ohebných smartphonů

Motorola údajně pracuje také na novém typu pantu, který by měl minimalizovat namáhání displeje v ohybu a umožnit skládat telefon bez zbytečných mezer. Ohebné smartphony s větším displejem na vnější straně si příliš popularity nezískaly, a proto se většina výrobců rozhodla rozměrnější panel ukrývat uvnitř zařízení. Cesta od patentu do výroby je nicméně daleká a není vůbec jisté, zda má Motorola v plánu tento návrh uvést do praxe, či si jen chce zabránit ostatním výrobcům, aby smartphone s podobnými dispozicemi zkonstruovali.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku