Motorola chystá další skládací Razr. Nabídne zcela nový design

motorola razr 5g

Motorola Razr 5G patří mezi první ohebné telefony, které si našly cestu z rýsovacího prkna až k zákazníkům. Smartphone odkazující na legendární véčko dříve amerického výrobce se na trh dostal nejprve v roce 2019 a o rok později dorazila také verze s podporou 5G. Ani tak ale ohebný Razr nedokázal prorazit, neboť nabízel parametry střední třídy za prémiovou cenu – navíc největší konkurent v podobě Samsungu Galaxy Z Flip na tom byl ve všech ohledech lépe. Nebylo tak jisté, jestli Motorola připravuje nástupce.

Motorola Razr 5G 2020 041
Motorola Razr 5G

Generální ředitel Lenovo Mobile Business Group Chen Jin na čínské sociální síti Weibo potvrdil, že společnost aktivně pracuje na třetí generaci Motoroly Razr, která nabídne vyšší výkon, nové uživatelské rozhraní a vylepšený design. Kromě slov analytika Rosse Younga, který zmínil, že Motorola Razr 3 nabídne větší displej než současný model, bohužel nemáme o výbavě chystaného ohebného telefonu žádné další informace.

Jin zároveň zmínil, že Motorola Razr 3 bude nejprve uvedena na domácí čínský trh. Bohužel už nedodal, kdy můžeme očekávat představení. Podle spekulací se ovšem odhalení Motoroly Razr 3 dočkáme nejdříve ve druhé polovině příštího roku.

Motorola Razr 3 bude mít silnou konkurenci

Chystaná Motorola to každopádně nebude mít na trhu jednoduché – aktuální Samsung Galaxy Z Flip 3 dokázal nabídnout špičkové parametry za velmi příznivou cenu a očekává se, že jeho nástupce bude v tomto trendu pokračovat, a na čínském trhu navíc bude o zákazníky bojovat Huawei P50 Pocket. Je tedy otázkou, zda se Motorola Razr 3 dokáže v silné konkurenci prosadit.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku