Zdroj: Huawei

Huawei P50 Pocket: prémiový šperk s ohebným displejem

Společnost Huawei stihla ještě před Štědrým dnem představit svůj vůbec první smartphone véčkové konstrukce s ohebným displejem. Zatímco modelová řada skládacích smartphonů Mate X je určena především do rukou produktivních manažerů, právě odhalený Huawei P50 Pocket najde své místo v dámských kabelkách. Jedná se totiž o produkt na pomezí mezi smartphonem a šperkem.

huawei p50 pocket 5

Huawei P50 Pocket: šperk, nebo telefon?

Čerstvá novinka sice svým označením odkazuje na letní řadu smartphonů Huawei P50, ovšem designově s ní souzní jen částečně. Zádům sice rovněž vévodí dvojice kruhů, ovšem ještě více zaujme speciální 3D reliéf vyvedený do skla – v bílé barvě má připomínat diamanty, v prémiové zlaté edici od návrhářky Iris Van Herpenpak strukturu listů. Pro pány bude existovat ještě obyčejnější černá varianta bez reliéfu.

Huawei P50 Pocket 9 1
Huawei P50 Pocket

Rámeček telefonu je kovový a při zavření k sobě obě poloviny dokonale doléhají. Telefon má v zavřeném stavu tloušťku 15,2 mm (v otevřeném 7,2 mm) a váží 190 gramů. Zvýšenou odolností se ale Huawei na rozdíl od Samsungu Galaxy Z Flip 3 nechlubí.

Huawei P50 Pocket 2 1

Na zádech se nacházejí dva rozměrné kruhy. Ten horní je vystouplý a jsou v něm čočky fotoaparátu, ten spodní je pak mírně zapuštěný a obsahuje kruhový 1“ displej. Pro něj má Huawei široké možnosti využití – umí zobrazit čas, datum, upozornění, umí sloužit jako hledáček fotoaparátu, podporuje widgety aplikací (i třetích stran), lze skrze něj ovládat fotoaparát, hudební přehrávač apod. Možností je mnoho a ve velkém množství situací nebude nutné sahat k otvírání telefonu.

Huawei P50 Pocket 3 1

Když ale otevření neodoláte, vykoukne na vás rozměrný 6,9“ OLED displej s Full HD+ rozlišením, poměrem stran 21:9, rozlišením 1188 × 2790 pixelů a zvýšenou obnovovací frekvencí 120 Hz (dotyková vrstva sampluje ve frekvenci 300 Hz). Displej dokáže zobrazit přes 1 miliardu barev, podporován je široký gamut DCI-P3. Nahoře uprostřed se nachází otvor pro selfie kamerku (parametry zatím neznáme).

Huawei P50 Pocket 5 1

Nanesli jste si správně opalovací krém?

V horním kruhovém otvoru na zádech se nachází sestava tří fotoaparátů s následující konfigurací:

  • Hlavní fotoaparát s rozlišením 40 megapixelů
  • Širokoúhlá kamera s rozlišením 13 megapixelů a světelností f/2.2
  • 32Mpx kamerka Ultra Spectrum se světelností f/1.8 pro zlepšování barev

Nepotvrdily se tak spekulace, že Huawei P50 Pocket bude prvním véčkem s teleobjektivem, ovšem i s posledním členem sestavy si užijete spoustu legrace – Huawei slibuje vylepšenou reprodukci obrazu a schopnost zachytit i ty nejjemnější detaily, včetně těch, které nejsou vidět pouhým okem. Tato kamerka také zprostředkuje režim ultraspektrální fluorescenční fotografie, díky němuž například zjistíte, zda jste si nanesli opalovací krém na celou plochu obličeje.

Bohužel bez 5G

Srdcem Huawei P50 Pocket je loňský čipset Qualcomm Snapdragon 888, který byl v případě tohoto telefonu ožebračen o 5G konektivitu. Čip může být spárován s až 12 GB RAM, úložiště nabídne vysokou kapacitu 512 GB. Akumulátor zabudovaný v těle má kapacitu 4000 mAh, k jeho dobíjení lze využít rychlou 40W nabíječku s USB-C koncovkou. Bezdrátové nabíjení se bohužel do telefonu nevešlo, stejně tak chybí sluchátkový jack.

Huawei P50 Pocket 7 1

Operačním systémem Huawei P50 Pocket je Harmony OS s několika vychytávkami pro ohebný displej; díky možnosti aretace kloubu v takřka libovolném úhlu je možné některé aplikace dělit na poloviny jako u Samsungu Galaxy Z Flip 3.

Huawei P50 Pocket 4 1

Cena a dostupnost

Huawei P50 Pocket bude v prodeji v Číně už od dnešního dne, ceny jsou následující:

  • Varianta s 8 GB RAM a 256GB úložištěm přijde na 8 988 CNY (asi 31 300 korun bez DPH)
  • Speciální zlatá edice s 12 GB RAM a 512GB úložištěm bude stát 10 988 CNY (asi 38 300 korun bez DPH)

HUAWEI P50 Pocket Premium Edition

Příjemnou zprávou je, že zástupci Huawei potvrdili pro tento telefon i globální dostupnost, byť prozatím bez jakýchkoli termínů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku